ביטוח סייבר תוך 30 שניות: At Bay מגייסת 34 מיליון דולר

At Bay מתבססת על מקורות מודיעין סייבר כדי לבצע חיתום מדויק יותר לרוכשי ביטוח בתחום אבטחת המידע ■ כספי הגיוס ישמשו את החברה להגדלת מערכי השיווק ופתיחת משרדים נוספים

אמיתי זיו
מייסדי At Bay רותם אירם, רומן יצקוביץ' וברט סיידוף
חברי הנהלת At Bay רותם אירם, רומן יצקוביץ' וברט סיידוףצילום: AT BAY

חברת הסטארט־אפ At Bay, שמציעה פתרון לרכישה מהירה של פוליסת ביטוח סייבר, הודיעה אתמול על גיוס הון של 34 מיליון דולר, בהובלת ענקית הביטוח Munich Re וקרן Acrew קפיטל. החברה, שנוסדה ב–2016, גייסה עד היום 51 מיליון דולר.

בכירי At Bay הם רותם אירם (מנכ"ל ומייסד), רומן יצקוביץ' (סמנכ"ל ריסק ומייסד), וברט סיידוף (ראש תחום הביטוח). בחברה תמכו מתחילת הדרך שלמה קרמר, קרן לייטספיד ו–Khosla ונצ'רס, שהשתתפו גם בסבב הנוכחי. כספי הגיוס ישמשו את החברה להגדלת מערכי השיווק ופתיחת משרדים נוספים. את החברה בתהליך הגיוס ייצגו עורכי הדין איתי פרישמן, מירי שליט ואייל בן שלוש ממשרד מיתר.

"טכנולוגיה הופכת להיות הכח המניע של עסקים בעולם אבל גם הסיכונים הטכנולוגים הופכים להיות הסיכונים הכי גדולים לעסק", מסביר רותם אירם, מנכ"ל ומייסד החברה. "ביטוח הסייבר הוא ענף די חדש וכיום מוערך בסדר גודל של 5 מיליארד דולר בשנה בארה"ב, וזה ענף בצמיחה. העניין הוא שהסייבר לא מתנהג כמו סיכונים אחרים שחברות הביטוח מורגלות בהם. הן יודעות לעשות פרידיקציה לגבי אסונות טבע או התנהגות נהגים צעירים אבל בסייבר הסיכון משתנה מהר מאד".

At Bay מתבססת על מקורות מודיעין סייבר כדי לבצע חיתום מדויק יותר לרוכשי ביטוח בתחום אבטחת המידע. אירם: "אנחנו מבטחים חברות ממיליון דולר הכנסות עד 2 מיליארד דולר הכנסות. עד 100 מיליון דולר הכנסות, התהליך הוא אוטומטי לחלוטין ואנחנו יודעים להוציא פוליסה תוך 30 שניות. אנחנו מתשמשים בכלים, גם שלנו וגם של שותפים, סורקים את הדומיין של המבוטח וככה מוציאים את החולשות הפשוטות: מאגר מידע שחשוף לרשת, מערכת שלא עודכנה וכדומה. בסוף הדברים הפשוטים אחראים ל-80% מהנזק הכספי ואפילו יותר במונחי מספר התקפות".

אירם מדווח על אלפי לקוחות בשירות, וגידול במכירות של פי 10 ב-2019 מול השנה הקודמת. "אנחנו מכסים מגוון סוגי נזקים כולל נזק מהתקפות כופר ואפילו הונאות כספיות באמצעות האימייל שגורמים לארגון לשלוח כסף למקום הלא נכון. זה לא סייבר אבל זו הנדסה חברתית ואנחנו מכסים גם את זה". את עיקר המכירות שלה עושה החברה באמצעות סוכני ביטוח והיא מדווחת שהיא הגדילה את רשת הסוכנים שלה ב-400% לאורך 2019. לטענת החברה, כל הלקוחות שלה חידשו פוליסה בתחום התקופה לאורך 2019. 

ויוצא לכם גם לשלם? 

"בהחלט, וזה בסדר לשלם. שילמנו יותר ממיליון דולר למבוטחים בשנה הקודמת. מדד הייחוס בתעשייה הוא 4% תשלום משווי הפוליסות. אצלנו זה פחות מחצי מזה, כי אנחנו יודעים להגיד לעסק תתקן 1-2-3 במערכת - אחרת לא נוכל להציע לך ביטוח".

אתה יכול לתת דוגמה? 

"קח לדוגמה את אופיס 365, זה אחת משלוש הפלטפורמות הכי נפוצות לאימייל. 67% מהנזקים שלנו משם. למה? כי מיקרוסופט עושה מיגרציה לעסקים מדוא"ל אקסצ'יינג לאופיס 365, אבל כדי שהמיגרציה תעבור חלק, כברירת מחדל מיקרוסופט מורידה את הגדרות הסינון למינימום ואז כל פוגען נכנס. אנחנו יודעים להגיד ללקוחות תעלו את רמת הסינון באופיס ל'מדיום' לכל הפחות".

ביטוח סייבר הוא תחום צומח במהירות. להערכת חברת המחקר Research And Markets הוא עתיד לגדול בקצב של 27% בשנה עד 2025. בשוק פועלים גם סטארט־אפים, שעוסקים בעיקר בחיתום של איומי הסייבר והערכת רמת מוכנות החברות, וגם חברות הביטוח המסורתיות שנכנסות במהירות לתחום. בין חברות הביטוח שמציעות ביטוח סייבר בישראל נמצאות מנורה, AIG ואיילון.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker