גיוס ענק: אינסייט הובילה גיוס של 200 מיליון דולר בחברת הסייבר של תומר ויינגרטן

חברת הסייבר, שהוקמה ב-2013, גייסה עד היום 430 מיליון דולר ■ בשנה האחרונה היא הרחיבה את חבילת המוצרים שלה גם להגנה על הענן ועל התקני האינטרנט של הדברים ■ המנכ"ל, תומר ויינגרטן: "מרגישים שיש הזדמנות גדולה בשוק"

אמיתי זיו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
תומר ויינגרטן
תומר ויינגרטןצילום: סנטינל וואן

קרן ההון סיכון אינסייט ממשיכה להוביל השקעות עתק בישראל. חברת הסייבר סנטינל וואן הודיעה היום (ד') על סבב גיוס שלישי של 200 מיליון דולר, בהובלת הקרן, בשווי חברה של יותר ממיליארד דולר.

סנטינל וואן (SentinelOne) הוקמה ב-2013 על ידי תומר ויינגרטן ואלמוג כהן, וגייסה עד היום 430 מיליון דולר. החברה נולדה כחברת הגנה על תחנות הקצה (מחשבי הארגון) אבל בשנה האחרונה הרחיבה את חבילת המוצרים שלה גם לטובת הגנה על הענן ועל התקני האינטרנט של הדברים (IoT) בארגון.

זוהי השקעתה השניה של אינסייט בסנטינל וואן. מלבדה היו שותפות לסבב גם חברת ההשקעות Tiger Global Management ו-Vista Equity Partner. כמו כן, השתתפה בו קוואלקום.

יינגרטן התייחס למשקיעים בסבב ואמר כי "הגופים שמשקיעים בנו מתאימים לחברה שמתעתדת להיות ציבורית בשנים הקרובות, וידועים ביכולת שלהם לבנות חברת SaaS (תוכנה כשירות; א"ז) מהטובות ביותר שיש. השותפות עם קוואלקום תסייע לנו בחדירה לשוק בתחום ה-IoT, שבו לקוואלקום יש נוכחות משמעותית".

עוד מסר ויינגרטן ל-TheMarker: "עשינו ראונד C של 200 מיליון דולר בעיקר כדי לתדלק גדילה, בהמשך לצמיחה המשמעותית שחווינו ב-12 החודשים האחרונים". הוא סיפר על מכירות של יותר מ-100 מיליון דולר וצמיחה תלת ספרתית בשנה האחרונה במונחי אחוזים. סך הכל, לחברה כ-3,500 לקוחות. "עבדנו קשה בשנה האחרונה ואנחנו מרגישים שיש הזדמנות גדולה בשוק, לגדול מעמדה של חברת מוצר לחברת פלטפורמה".

ויינגרטן ציין כי כיום החברה מעסיקה כ-500 עובדים, אך בעקבות הגיוס החברה מתכוונת להגדיל את מצבת העובדים ל-700. הוא גם הגיב לדבריו של ניר צוק, מייסד פאלו אלטו נטוורקס, שאמר אתמול ל-TheMarker כי חברות כמו סנטינל וואן הן חברות נישה שעשויות להיעלם: "בעיני זה מסוכן הרבה יותר לבצע 13 רכישות ולנסות לקחת כל אחד מהמוצרים החיצוניים ולקמט אותם לתוך פלטפורמה אחת. בכל ארגון יש כמות מסיבית של 'דיוויסים' מסוגים שונים וצריכה להיות להם אבטחה. הפיירול הוא בטח לא מודל אבטחה מתאים לטפל בבעיה שהם יוצרים היום".

מה לגבי מתחרה כמו קראוד סטרייק, חברה בשווי 14 מיליארד דולר?

ויינגרטן: "ב-70% מהמכרזים שאנחנו מתמודדים עם הוכחת היתכנות (POC), אנחנו לוקחים את העסקה. יש לנו שיעור חזרה של 134% בקרב הלקוחות, כלומר לא רק שהלקוחות חוזרים - הם גם מגדילים את הרכישה. השווי שאתה מציין (עבור קראוד סטרייק; א"ז) הוא לא חדשות רעות עבורנו, ואומר שכאשר נונפק נוערך בשווי לא רחוק מהיכן שהשוק מעריך היום את קראוד סטרייק".

עבור אינסייט מדובר בהשקעה שיכולה להיות לה גם ניחוח של ניגוד עניינים. נזכיר כי אינסייט היא גם בעלת השליטה בארמיס, חברה שעוסקת בתחום ההגנה על האיטנרנט של הדברים, תחום שאליו נכנסה גם סנטינל וואן.

עם הגיוס הנוכחי מצטרפת סנטינל וואן לקבוצה קטנה של חברות הזנק בסייבר שעברו את השווי החד קרני של מיליארד דולר, ובהן ארמיס, סייבריזן וסניק.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום