סייעת קולית רגישה ואמפתית: אינטואישן רובוטיקס מגייסת 36 מיליון דולר

חברת הסטארט-אפ, שגייסה עד כה 58 מיליון דולר, פיתחה רובוט שנועד לסייע לקשישים ומערכת בינה מלאכותית שנקראת Q ■ החברה תציע את המערכת שפיתחה לחברות חיצוניות בהתאם לצורכיהן, ובאמצעותה יוכלו להציע ללקוחותיהן סייענים אישיים חכמים

שגיא כהן
שגיא כהן
הרובוט ElliQ, המערכת לקשישים של אינטואישן רובוטיקס
הרובוט ElliQ, המערכת לקשישים של אינטואישן רובוטיקסצילום: Intuition Robotics

חברת הסטארט-אפ הישראלית אינטואישן רובוטיקס (Intuition Robotics) הודיעה על השלמת סבב גיוס של 36 מיליון דולר, בהובלת  SPARX Group ו-OurCrowd. סך הגיוסים של החברה עומד כעת על 58 מיליון דולר.

אינטואישן רובוטיקס מרמת גן פיתחה את הרובוט ElliQ שנועד להיות מסייע אישי לקשישים, ואת Q, "המוח" של הרובוט, מערכת בינה מלאכותית וסייעת קולית פרו-אקטיבית, שמיועדת גם לכלי רכב מחוברים ואוטונומיים. בסבב ההשקעה השתתפו: טויוטה AI ונצ'רס, סמסונג נקסט, iRobot, וכן Sompo Holdings, Union Tech Ventures Happiness Capital, Capital Point, Bloomberg Beta. כל הכסף מהגיוס הנוכחי נכנס לקופת החברה.

מייסדי אינטואישן רובוטיקס: איתי מנדלסון (מימין), רועי אמיר ודור סקולר
מייסדי אינטואישן רובוטיקס: איתי מנדלסון (מימין), רועי אמיר ודור סקולרצילום: Intuition Robotics

החברה שנוסדה ב-2016 על ידי דור סקולר, רועי אמיר ואיתי מנדלסון, מעסיקה כיום 85 עובדים ברמת גן, בסן פרנסיסקו ובמרכז פיתוח באתונה, יוון. "ההשקעה תתדלק את האבולוציה של הסוכנים, מעוזרים דיגיטליים תועלתניים לבני לוויה דיגיטליים שנמצאים בצד שלך וצופים את הצרכים שלך", אומר סקולר, מנכ"ל ומייסד-שותף של אינטואישן רובוטיקס.

הרובוט הביתי ElliQ שפיתחה אינטואישן רובוטיקס, מיועד לשמש קשישים ולעזור להם במשימות פשוטות במהלך היום ובעיקר לסייע בהפגת הבדידות - הרובוט יודע להגיב לשאלות וגם ליזום שיחות. עם זאת, עד כה נפרשו רק 100 יחידות בבתים של קשישים בארה"ב, במסגרת פיילוט. החברה ייצרה עוד 1,000 יחידות, אך אין עדיין תוכניות קונקרטיות לתחילת שיווק בקנה מידה רחב לצרכנים. אף שכרגע העבודה על הרובוט לא נזנחה, נראה שבאינטואישן רובוטיקס מתמקדים יותר במודל חדש של פיתוח ומכירת רישיון שימוש בתוכנה לחברות צד שלישי.

באינטואישן רובוטיקס מכנים את המוצר שלהם כ"בן לוויה דיגיטלי". זו סייעת אישית קולית בסגנון סירי, אלקסה או גוגל אסיסטנט, אך בחברה מסבירים שבניגוד אליהן היא פרו-אקטיבית ואמפתית. המערכת יודעת לנתח את הסביבה, ללמוד את המשתמש, לרכוש את אמונו, ליצור עמו מערכת יחסים ולצפות את צרכיו - וכך לקבל החלטות מתי ליזום פניות למשתמש עם הצעות ושאלות.

עובדי חברת אינטואישן רובוטיקס
עובדי חברת אינטואישן רובוטיקסצילום: Intuition Robotics

מותגים וחברות נוספות יוכלו לקחת כעת את המערכת, "ליצוק" פנימה אופי והתנהגות באמצעות הכלים שמציעה החברה, בהתאם לצורכיהן. החברות הללו יוכלו להציע ללקוחות סייענים אישיים דיגיטליים חכמים ממותגים משלהן, במעין מודל של "ווייט לייבל". לדברי סקולר, זה יכול להתאים למלונות, לדסק קבלה במשרדים, גני ילדים, במטבח ביתי ועוד.

מערכת לרכב שתזהה דפוסי אישיות

בחברה מדגישים כרגע את השימוש של המערכת במכוניות חכמות. החברה משתפת פעולה עם מכון המחקר של טויוטה, TRI, (שהיא גם אחת המשקיעות בחברה). באוקטובר 2019, טויוטה חשפה דגם קונספט של רכב אוטונומי בשם LQ ובתוכו מערכת סיוע קולי חכמה בשם  Yui, שאמורה ליצור "קשר רגשי בין הרכב לנהג" וליצור "חויית נהיגה מומתאמת אישית". כעת מתברר כי הפיתוח של אינטואישן רובוטיקס הישראלית מהווה את הבסיס ל"יואי". על פי טויוטה, יואי יכול ליצור קשר עם הנהג עם פקודות קוליות, מאפשר לבצע פעולות כמו הפעלת מוזיקה, מיזוג ותאורה באמצעות פקודות קוליות – וגם לספק לנהג מידע חשוב במהלך הנסיעה.

המודל העסקי כולל רישיון חודשי לשימוש בטכנולוגיה ובכלים, תשלום חד פעמי על הטמעה ואינטגרציה, וכן רישיון על כל מכונה שבה מותקנת המערכת. על פי מודל זה, העסקה עם טויוטה תניב לחברה הכנסות שמוערכות ביותר מ-10 מיליון דולר.

LQ, הרכב האוטונומי של טויוטה
LQ, הרכב האוטונומי של טויוטהצילום: טויוטה

בחברה רוצים ליצור שיתופי פעולה דומים עם יצרניות רכב אחרות. בהדגמה שנערכה במשרדי החברה, ניתן לראות כיצד הסייעת הדיגיטלית של אינטואישן רובוטיקס מדריכה את הנוסע בתהליך ההגדרה הראשוני של מערכות הרכב (למשל חיבור הטלפון לבלוטות' או לימוד על מערכות ופונקציות הרכב השונות), הזנת יעד נסיעה, האזנה למוזיקה ועוד.

בחברה מסבירים כי המערכת רגישה לתגובות הקוליות של הנהג, ובהתאם להן מזהה דפוס אישיות. כך אמורה המערכת להבין למשל, אם הנהג מעוניין בהדרכה או שהוא עצבני ויש לו פחות סבלנות ולכן מוטב שלא להטרידו כלל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker