הסטארט-אפ שגייס 9 מיליון דולר כדי שהבנקים וחברות הביטוח ישתמשו בענן

Model9 מאפשר לארגונים המשתמשים במחשבי מיינפריים להעביר באופן שוטף מידע לענן וחזרה כדי לעשות בו שימושים מודרניים בתוכנות ניתוח מידע ובינה מלאכותית. את ההשקעה הובילה אינטל קפיטל

רותי לוי
רותי לוי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
גיל פלג, מנכ"ל מודל9
גיל פלג, מנכ"ל מודל9צילום: Model9

הסטארט-אפ מודל9 (Model9) שפיתח תוכנה המאפשרת לארגונים כבדים מבוססי מיינפריים (Mainframe) לנצל יכולות של תוכנות ענן, דיווח היום (ד') שהשלים גיוס של 9 מיליון דולר, בהובלת אינטל קפיטל. בסבב השתתפו הקרנות סטייג'-וואן ונורת' פירסט ונצ'רס, והוא מביא את סך גיוסי ההון של החברה ל-14 מיליון דולר. הסבב הקודם של החברה, בסך 3.5 מיליון דולר היה בסוף 2017. 

מודל9 מפתח תוכנה לניהול מידע בענן עבור חברות המשתמשות במחשבי מיינפריים כמערכות הליבה שלהן. מדובר במחשבים גדולים הפועלים שנים ללא הפסקה, והתיקונים והשדרוגים בהם מבוצעים כאשר הם ממשיכים לפעול. לאורך השנים הם הוחלפו ברשתות של מחשבים אישיים, וגם המתכנתים זנחו את השפה המרכזית – קובול - המשמשת תוכנות שנכתבו עבורם. אולם המיינפריים עדיין נמצא בשימוש העסקים הגדולים ביותר במגזר הבנקאות, הביטוח, הקמעונות והבריאות וכן ארגונים ממשלתיים.

תחום המיינפריים סובל כיום ממספר חולשות - כוח האדם המקצועי בו פוחת והולך, המורכבות הטכנולוגית גדולה ועלויות התחזוקה גבוהות, והמוצרים החדשים בשוק כבר אינם נכתבים עבורו. טכנולוגיות חדישות המאפשרות ניתוח ועיבוד נתונים - זמינות רק לענן. 

"המטרה שלנו היא לאפשר ללקוחות גדולים עם סביבות מחשוב מורכבות ליהנות משני העולמות", אמר גיל פלג, מייסד משותף ומנכ"ל החברה בשיחה עם TheMarker. "ולכן אנחנו מאפשרים להם להמשיך להשתמש במחשבי המיינפריים שלהם - מחשבים אמינים ומאובטחים שהושקעו בהם אלפי שנות אדם ומליוני דולרים - אולם להעביר באופן שוטף מידע לענן וחזרה כדי לעשות בו שימושים מודרניים כגון אנליטיקס, בינה עסקית או בינה מלאכותית, תחומים שמתפתחים במהירות בענן ומאד קשה ויקר ליישם על מיינפריים". 

המודל העסקי של החברה הוא מכירת רישיון שימוש שנתי. רכיב העברת המידע לענן ניתן כתוכנה המותקנת בשרתי החברה (On-premises) ורכיב ניתוח המידע ניתן כתוכנה בענן. 

פלג הקים את מודל9 ב-2016 יחד עם מוטי טל ועדי פונדק-מינץ. הצוות שנאסף עם הקמת החברה, מורכב מיוצאי ממר״ם אשר עסקו כולם במחלקת פיתוח המיינפריים בצה״ל ובתעשייה בחברות כמו יבמ. כיום החברה מעסיקה כ-25 עובדים מהם 20 בישראל. "אנחנו אנשי מיינפריים ותיקים שרוצים להביא חדשנות אל לקוחות מיינפריים. עוד מוקדם להעלים אותו מהעולם", מעיר פלג. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker