דיפ אינסטינקט מגייסת 43 מיליון דולר ותגדיל את כוח האדם ב"עשרות עובדים"

את סבב הגיוס השלישי הובילה קרן מילניום ניו הורייזון מניו יורק, והשתתפו בו גם קרן Unbound והתאגידים LG, סמסונג, HP ואנבידיה ■ דיפ אינסטינקט עוסקת בהגנה על עמדות קצה בארגון

אמיתי זיו
גיא כספי
גיא כספיצילום: נופר חסון הנדלמן

חברת הסייבר דיפ אינסטינקט הודיעה היום (ד') על גיוס הון גדול של 43 מיליון דולר בסבב גיוס שלישי. בסך הכל, גייסה החברה בהובלת גיא כספי עד היום, 100 מיליון דולר, והגיוס הנוכחי ישמש אותה בעיקר להגדלת מצבת העובדים. 

את סבב הגיוס הובילה קרן מילניום ניו הורייזון מניו יורק, והשתתפו בו גם קרן Unbound והתאגידים LG, סמסונג, HP ואנבידיה. 

דיפ אינסטינקט עוסקת בהגנה על עמדות קצה בארגון - מחשבים, סמארטפונים וטאבלטים מכל סוג של מערכת הפעלה. בהודעת הגיוס נמסר כי "רשימת החברות של דיפ אינסטינקט כוללת עשרות חברות פורצ'ן 500, ובהן חברות פיננסיות, שירותי בריאות, תעופה וחברות טכנולוגיה.

"לא כמו מערכות אבטחה מסורתיות שבאופן עיקרי עוסקות בהגנה מפני איומים מוכרים, ומזהות מתקפות רק לאחר שכבר אותה חדירה לרשת הארגונית, דיפ אינסטינקט משתמשת בפלטפורמה מבוססת רשתות נוירוניות עמוקות ויודעת לעצור איומי סייבר כאשר הם מופיעים בפעם הראשונה". 

במאי 2019 פירסמה החברה הודעה על עסקה גדולה להתקנה של תוכנת ההגנה שלה בקו מוצרים של מחשבי HP, כך שהם יגיעו עם הפתרון מובנה במחשב מ"השקית". 

דיווחתם אז על עסקה ענקית עם HP, מדוע אתם זקוקים לגיוס הון?

"הסיבוב שלנו קטן יחסית לסיבוב C", משיב כספי. "אם תסתכל על חברות כמו סייבריזון או סנטינטל וואן, בשלב הזה כבר היו עם 250 מיליון דולר גיוס, אבל פחות מאתנו בהכנסות. אנחנו גייסנו עד היום 100 מיליון דולר, מכיוון שיש לנו הכנסות משמעותית כולל החוזה של HP שהזכרת שפרוש לחמש שנים".

התחום שבו אתם פועלים, הגנה על נקודות הקצה, צפוף ויש בו שחקניות כמו קראוד סטרייק, קרבון בלאק וסנטינל וואן. מה היתרון שלכם? 

"אנחנו עוסקים במניעה של מתקפות, לפני שהן קורות. כל השחקניות שהזכרת עוסקות בזיהוי, הכלה ובידוד של המתקפה, הפתרון שלהן הוא כמו לבודד חולים, אבל הזיהוי שלהן הוא כמה דקות אחרי ההתקפה וכשהמערכת מתריעה כבר חצי מהארגון נדבק".

דיפ אינסטינקט נוסדה לפני חמש שנים והיא מעסיקה 150 עובדים, מהם 100 בישראל. לחברה משרדים נוספים בניו יורק, סידני, טוקיו ולונדון. כספי אומר כי בכוונת החברה להשתמש בכספי הגיוס כדי לגייס עשרות רבות של עובדים בשנה הקרובה.

החברה דיווחה על "גידול של יותר מ-400% בהכנסות שנתיות ב-2019 וגידול של 300% במספר הלקוחות". כספי מונה 500 לקוחות ב-12 מדינות.

דיפ אינסטינקט, אגב, אינה החברה היחידה בתחום שהקים כספי בשנים האחרונות. הוא היה גם אחד ממייסדי "המימד החמישי", חברת מודיעין הסייבר שהיו"ר שלה היה בני גנץ, ופשטה את הרגל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker