"להוביל אסטרטגיה ולא רק לקבל הוראות": מה חושבת המנכ"לית החדשה של מיקרוסופט בישראל

הבוקר הודיעה מיקרוסופט על מינויה של מיכל ברוורמן-בלומנשטיק לתפקיד מנכ"לית מרכז המו"פ של מיקרוסופט בישראל. מדובר במינוי השני של מנהלת מתחום הסייבר לנהל את מרכז המו"פ הישראלי, דבר המצביע על חשיבות הפעילות הזאת מישראל עבור מיקרוסופט העולמית

אמיתי זיו
שגיא כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מיכל ברוורמן-בלומנשטיק
מיכל ברוורמן-בלומנשטיקצילום: יוסי זליגר

חודשיים אחרי שנודע על עזיבתו של אסף רפפורט, מיקרוסופט ישראל הודיעה כי מיכל ברוורמן-בלומנשטיק מונתה למנכ"לית מרכז המו"פ של מיקרוסופט בישראל. ברוורמן-בלומנשטיק כיהנה עד עכשיו כסמנכ"לית הטכנולוגיה הגלובלית של מיקרוסופט לאבטחת ענן ובינה מלאכותית, ותמשיך לכהן בתפקיד זה במקביל.

ברוורמן-בלומנשטיק הצטרפה למיקרוסופט ב-2013, והקימה את מרכז הסייבר במרכז המו"פ של מיקרוסופט ישראל. מרכז המו"פ של מיקרסופט בישראל מונה כ-1,500 עובדים, כמחצית מהם עוסקים בתחום הסייבר. חלקם הצטרפו בעקבות רכישות של סטארט-אפים ישראליים לאורך השנים האחרונות. הרכישה הגדולה ביותר היתה של הסטארט-אפ אדאלום ב-2015 תמורת 320 מיליון דולר. לפני הצטרפותה למיקרוסופט, ברוורמן בלומנשטיק כיהנה כמנכ"לית RSA ישראל וכמובילה גלובלית של קו מוצרי מניעת הונאות פיננסיות של החברה - תפקיד אליו מונתה לאחר ששימשה סמנכ"לית תפעול של חברת סאיוטה שנמכרה ל-RSA. בסיאוטה היא כיהנה ישירות תחת נפתלי בנט, ועד היום השניים בקשר טוב.

ברוורמן-בלומנשטיק מחזיקה בתואר שני במדעי המחשב מאוניברסיטת קולומביה בניו יורק, אחרי שוויתרה על מסלול ישיר לדוקטורט לטובת עולם העסקים. המינוי הופך אותה לאחת הנשים הבכירות בהיי-טק הישראלי. לצדה מכהנת משנה שעברה רונית אטד בתפקיד מנכ"לית הפעילות העסקית של מיקרוסופט בישראל, פעילות שיש לה בנפרד 300 עובדים בישראל. 

מיקרוסופט

ברוורמן-בלומנשטיק מסרה בהודעה לעיתונות: "מרכז הפיתוח הישראלי של מיקרוסופט נחשב לאחד המובילים בעולם ומרכז כישרונות מדהימים בתחומים שונים. מומחי הסייבר שלנו מובילים את המוצרים החדשניים ביותר בתחום. אני נרגשת להמשיך את המצוינות הטכנולוגית שלנו ולכבוש יחד פסגות חדשות, ואפעל לתמוך בחברות סטארט-אפ, להגדיל את הגיוון המגדרי במיקרוסופט בפרט ובהיי-טק בכלל, ולהשפיע על הטכנולוגיה העולמית".

סקוט גתרי, סגן נשיא בכיר במיקרוסופט העולמית, הוסיף: "המומחיות הטכנולוגית העמוקה של ברוורמן-בלומנשטיק והרקע הנרחב שלה בהובלת אנשים ותהליכים הם נכס משמעותי עבור מרכז הפיתוח של מיקרוסופט בישראל. יש לי אמון מלא ביכולתם של מיכל והצוות בישראל להמשיך את המומנטום האדיר שצובר מרכז הפיתוח בישראל בשנים האחרונות, ולתרום רבות לאקו-סיסטם הישראלי".

אנשי הסייבר לוקחים פיקוד

המינוי של ברוורמן-בולמנשטיק הוא השני של מנהלת מתחום הסייבר לנהל את מרכז המו"פ הישראלי כולו. הדבר מצביע על חשיבות הפעילות הזאת מישראל עבור מיקרוסופט העולמית. גם המנכ"ל הקודם רפפורט הגיע מתחום הסייבר, וצורף לחברה אחרי רכישת אדאלום. 

אסף רפפורט
אסף רפפורטצילום: קובי קואנקס

בעבר, ברוורמן-בלומנשטיק אמרה ל-TheMarker: "אני מאמינה שמרכזי פיתוח צריכים להיות מובילי האסטרטגיה ולא רק מקבלי הוראות. לנצל את היתרון הטכנולוגי שיש כאן ולחבר אותו לצרכי השוק". ברוורמן בולמנטשיק היא תומכת נלהבת במעבר למחשוב ענן: "פעם חשבו שהשרת בארגון יותר בטוח, אבל זה כבר הרבה זמן לא נכון. היכולות שנדרשות מהארגון עולות בקצב מהיר כי התוקפים משתפרים, ובענן יש יכולות הגנה שאין לארגון, יש לנו במיקרוסופט יכולות להשקיע הרבה יותר באבטחה". 

בין נובמבר 2014 ליוני 2017 ביצעה מיקרוסופט ארבע רכישות סייבר בישראל של חברות בשווי כולל של 770 מיליון דולר. ברוורמן-בולמנשטיק ליוותה כמה מהרכישות שביצעה מיקרוסופט בישראל בתחום הסייבר, הטמעתן בתאגיד והפכיתן למוצר ממשמעותי עבור החברה מרדמונד. היא לא שללה רכישות נוספות: "אני מסתכלת על המון סטארט-אפים ולא אתפלא אם יהיו עוד רכישות, אבל זה לא המודל היחיד. יש מוצרים מעולים בחוץ ואנחנו פתוחים גם לשיתופי פעולה. זו מיקרוסופט החדשה. היתרון שבישראל נמצאים כל השחקנים הבינלאומיים מצד אחד וכל הסטארט-אפים מן הצד השני וכולם יושבים במרחק של קילומטר אחד מהשני. זה תמהיל שאין בשום מקום אחר בעולם שקל ליצור בו הפרייה הדדית". 

היא הובילה בין היתר את פיתוח מוצר ה-Azure Sentinel שהושק ב-2019 ומיועד לחמ"לי הגנת סייבר, על מנת ל"תזמן" את כל מוצרי האבטחה. בהודעה מהחברה נמסר: "ההצלחה לה זוכה המוצר מיצבה את מיקרוסופט כמובילה בתחום הסקיוריטי, ואת מרכז הפיתוח הישראלי של החברה כאחד מהמרכזים החשובים של מיקרוסופט הגלובלית".

מרכז הפיתוח הישראלי הוקם ב-1991 והוא המרכז הראשון של מיקרוסופט מחוץ לארה"ב. בשנים האחרונות הוא גדל משמעותית, ומספר העובדים בו הוכפל, הן בגידול אורגני והן בזכות רכישות. במהלך 2020 יעברו עובדי מיקרוסופט ישראל לקמפוס חדש בהרצליה. 

ברוורמן-בולמנשטיק לוקחת את המושכות בתקופה לא פשוטה שעוברת על מיקרוסופט בישראל, אך רוב הטלטלות עברו על פעילות המכירות ולא על מרכז הפיתוח, שהוא חברה נפרדת. כפי שנחשף ב-TheMarker, נרשמו בפעילות המכירות שורה של עזיבות בכירים בתקופה קצרה ובראשן שלי לנצמן, המנכ"לית, עזבה אחרי 22 שנה בחברה ומבלי להעביר חפיפה למחליפתה. תחקיר TheMarker הראה כי העזיבות קשורות למכבש לחצים שהופעל בחברה על אנשי המכירות, בעיקר לאור חוזה גדול מול המדינה שרצתה החברה להשיג. 

הפעילות החברתית של ברוורמן-בלומנשטיק

מלבד הפעילות המקצועית שלה, ברוורמן בלומנשטיק פעילה בתחום של שילוב ערבים ונשים בהיי-טק ומנטורית בהתנדבות עבור אוכלוסיית אלה. היא חברה בוועד המהנל של עמותת קו משווה, הפועלת לקידום שיוון תעסוקתי והשמה הולמת של אקדמאיים ערבים במשק. כמו כן, היא שותפה להקמת הסניף הישראלי של Upward שעוסקת בנטוורקינג של נשים בכירות. 

מרכז הפיתוח החדש של מיקרוסופט שמוקם בהרצליה
מרכז הפיתוח החדש של מיקרוסופט שמוקם בהרצליהצילום: מגד גוזני

על הסוגיה הזו אמרה: "במשך שנים התעלמתי מהבעיה של נשים בהיי-טק. אמרתי 'אני אף פעם לא נתקלתי באפליה' והתרגלתי להיות אישה בודדת בחדר. אפילו התנגדתי למינוח נשים בהיי-טק כי חשבתי שזה ביטוי מנציח. אבל בקורס שעשיתי בהרווארד נחשפתי למספרים ולפערים (בנוכחות נשית, א"ז) שרק מתרחבים ככל שעולים ברמות.

"נשים בדרך כלל מתחזקות שתי מערכות נטוורקינג: עבודה, וחיים אישים, בדרך כלל בקשר להורות. גברים מתחזקים מערכת נטוורקינג אחת, העבודה זה גם החברים, וזה פער. לכן הקמתי יחד עם רינה שיאנסקי את Upward לחיזוק את הרישות בין בכירות. זה מעניין, בדקו פעם איזה מרחק נותנים ההורים לילד או לילדה להתרחק מהם ולתינוק נותנים הרבה יותר להתרחק. לא מלמדים נשים לקחת סיכונים ואני מעודדת לקיחת סיכונים, לנקוט עמדה, לא לפחד". 

ברוורמן-בלומנשטיק פעילה גם בפעילות DigiGirlz של מיקרוסופט, שחושפת תלמידות חטיבה ותיכון לעולם הטכנולוגיה והייטק, ומסייעת גם לתוכנית מגשימים, מעין תנועת נוער בתחום הסייבר. 

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

על סדר היום