אינוויז הישראלית תספק מערכות לידאר עבור 600 משאיות ללא נהג בסין

אינוויז פיתחה חיישן שסורק את סביבתו בעד 360 מעלות ומודד באמצעות לייזר את המרחק מהעצמים השונים, וכך יוצר מפה תלת־ממדית ■ המשאיות האוטונומיות ישמשו לצורך פריקה והעמסה של מכולות, במסגרת פרויקט באזור של אחד מנמלי סין

שגיא כהן
שגיא כהן
עומר כילף, מנכ"ל אינוויז
עומר כילף, מנכ"ל אינוויזצילום: NIR ELIAS/רויטרס

חברת אינוויז הישראלית, המפתחת חיישני מכ"ם אור (לידאר), הכריזה על הסכם שיתוף פעולה עם אחת מיצרניות המשאיות הגדולות בסין, במסגרתו תספק טכנולוגיה עבור משאיות אוטונומיות. תנאי העסקה לא נמסרו.

אינוויז פיתחה חיישן שסורק את סביבתו בעד 360 מעלות ומודד באמצעות לייזר את המרחק מהעצמים השונים, וכך יוצר מפה תלת־ממדית. הלידאר נחשב כיום לאחד מהמרכיבים הבסיסיים המאפשרים לרכב האוטונומי להתמצא בסביבתו ולזהות עצמים ומכשולים. חברת Shacman Trucks הסינית (שנקראת בסין Shaanxi) מייצרת 150 אלף משאיות בשנה ועוסקת גם במו"פ הקשור לנהיגה אוטונומית ללא נהג.

המוצר של אינוויז
צילום: innoviz

במסגרת הפרויקט, דגם InnovizPro LiDar של אינוויז ישולב בשלב הראשון בדגם אחד של משאית אוטונומית, לצורך הוכחת היתכנות. בהמשך, המטרה היא לשלב את הלידאר ב-600 משאיות. החיישנים יאפשרו למשאיות יכולות של חישה, מיפוי ומיקום עבור נהיגה אוטונומית במהירות נמוכה של פחות מ-30 קמ"ש. המשאיות האוטונומיות הללו ישמשו לצורך פריקה והעמסה של מכולות, במסגרת פרויקט באזור של אחד מנמלי סין.

"אינוויז רואה הזדמנויות גדולה בהרחבת טכנולוגית הנהיגה האוטונומית לסקטור המשאיות", מסר עומר כילף, מנכ"ל ומייסד שותף של אינוויז.

הלקוח המשמעותי ביותר של אינוויז עד היום היא יצרנית הרכב BMW, שהודיעה ב-2018 שתטמיע את החיישנים של אינוויז במכוניות האוטונומיות שלה החל מ-2021. ב-2019 גייסה אינוויז סבב של 170 מיליון דולר, שהביא את סך הגיוסים שלה ל-252 מיליון דולר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker