תערוכת המובייל בברצלונה בסכנה: גם אמזון וסוני ביטלו את השתתפותן

עוד ועוד חברות מודיעות כי לא יגיעו לתערוכת MWC 2020 היוקרתית, שצפויה להיערך החודש בברצלונה, מחששות הנוגעים לווירוס קורונה ■ במקביל, פורסמו הנחיות שלפיהן כניסת מבקרים לתערוכה מסין תוגבל, ואלה שיורשו להיכנס ייאלצו לעבור בדיקות מקדימות

שגיא כהן
שגיא כהן
תערוכת המובייל בברצלונה
תערוכת MCW בברצלונה, 2017צילום: בלומברג

תערוכת המובייל MWC 2020, שצפויה להיערך החודש (27-24 בפברואר) בברצלונה, ממשיכה להצטמצם בעקבות בהלת וירוס קורונה: אמש (א') הצטרפה גם אמזון לגל הביטולים, ואליה הצטרפה הבוקר סוני - אחת המציגות הגדולות והמרכזיות בתערוכה. 

MWC עוסקת בתחום המובייל, ומושכת כ-100 אלף מבקרים וכ-2,800 חברות מכל העולם. בשבוע שעבר ביטלה LG את השתתפותה באירוע וענקית הסלולר ZTE הסינית ביטלה מסיבת עיתונאים מתוכננת. גם ספקית תשתיות הסלולר אריקסון, שמפעילה מתחם ענק בתערוכה, ביטלה את השתתפותה והסבירה כי "האחריות לבריאות ובטיחות העובדים, הלקוחות ובעלי המניות היא בעדיפות הראשונה של החברה".

חברה נוספת שלא תגיע לאירוע היא יצרנית המעבדים הגרפיים Nvidia. מדובר במכה משמעותית, שכן החברה היא נותנת חסות מרכזית של האירוע. הלילה הצטרפו אל החברות גם אמזון וסוני. סוני היא אחת המציגות הגדולות והמרכזיות של MWC, שמבצעת בה מסורתית את השקות הסמארטפונים המובילים שלה. "לקחנו את ההחלטה הקשה ופרשנו מהצגה ומהשתתפות בתערוכה", נמסר מטעם החברה.

בניסיון לעצור את הסחף, ארגון GSMA, המארגן את התערוכה, פירסם הנחיות והגבלות חדשות שבמסגרתן תיאסר כניסת מבקרים ממחוז חוביי בסין (שבו נרשמה התפרצות הווירוס), וכל מבקר שהגיע מסין יצטרך לספק הוכחה ששהה מחוצה לה בשבועיים שלפני מועד התערוכה. בנוסף, המבקרים יעברו בדיקות חום ויצטרכו להצהיר שלא היו במגע עם חולים.

התפרצות וירוס קורונה, שגבה את חייהם של כ-900 איש, מעמידה בעיה קשה בפני הכנס והמבקרים: גם בגלל ביטולי הטיסות הרבים, בגלל הריכוז העצום של אנשים במקום אחד וגם בגלל שחלק גדול מהמבקרים צפוי להיות מסין.

כמו כל שנה, צפויים להגיע לתערוכה גם לא מעט ישראלים – גם מבקרים וגם חברות שמציגות. מכון היצוא ואיגוד המובייל הישראלי שצפויים להפעיל ביתני סטארט-אפים לא הודיעו עד עכשיו על שינוי בתוכניות. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker