דל-EMC מקצצת עשרות משרות בהרצליה ובבאר שבע

העובדים משתייכים לחטיבת הגנת הנתונים ■ מדל-EMC נמסר: "אנו פועלים למצוא לעובדינו שהושפעו מהחלטה זו משרות מתאימות באתרי החברה"

שגיא כהן
שגיא כהן
פארק ההיי-טק בבאר שבע
פארק ההיי-טק בבאר שבעצילום: קובי גדעון / לעמ

חברת דל-EMC מקצצת עשרות משרות בישראל, במרכזי החברה בהרצליה ובבאר שבע. העובדים משתייכים לחטיבת הגנת הנתונים (Data Protection), שפעילותה מועברת לאתרים אחרים בחו"ל. בחברה אומרים כי ייעשה ניסיון למצוא לפחות לחלק מהעובדים תפקידים אחרים בחברה. 

דל-EMC מעסיקה בישראל יותר מ-1,000 עובדים בארבעה מרכזים: הרצליה (מטה ראשי), באר שבע, גליל ים (על בסיס חברת אקסטרים IO) וחיפה (על בסיס חברת סקייל IO). פעילות דל ו-EMC מוזגה לאחר שדל רכשה את EMC ב-2015 ב-67 מיליארד דולר.

בישראל, הפיתוח מתמקד בטכנולוגיות אחסון נתונים עבור ארגונים, איחזור מידע, ביג דאטה, מחשוב ענן ומדע נתונים. לצד זה, הפעילות של החברה בישראל כוללת גם שיווק ומכירות של מוצרי EMC ודל. בנוסף, הפעילות כוללת גם את קבוצת פתרונות הסייבר ופעילות הפיתוח של RSA, חטיבת אבטחת המידע של דל טכנולוגיות, שאותה מוביל דן ענבר. ענבר גם עומד בראש פעילות האחסון הגלובלית של החברה. ליאור פוני מוביל את פעילות ארגון המכירות, השירותים והתמיכה.

מדל טכנולוגיות נמסר: "כמו כל גוף טכנולוגי גלובלי, דל טכנולוגיות בוחנת מעת לעת את פעילות אתריה ברחבי העולם, במטרה להבטיח רמת שיתופיות וחדשנות גבוהה יותר. על מנת לקרב קבוצות המבצעות פעילות דומה ופרושות כיום על פני מספר אתרים בעולם, הוחלט כי עד תחילת אפריל, מספר משרות בתחום הגנת הנתונים (Data Protection) יועברו מאתרי החברה בישראל לאתרים אחרים בעולם, העוסקים בתחום זה או דומה לו. אנו פועלים למצוא לעובדינו אשר הושפעו מהחלטה זו משרות מתאימות באתרי החברה".

הפיטורים במרכז המו"פ של EMC בבאר שבע, שבו עובדים תחת מאיה הופמן-לוי כ-250 עובדים, מהווים מכה נוספת לפארק ההיי-טק של באר שבע וחזון הפיכתה ל"בירת הסייבר". בענף טוענים בשנים האחרונות שעקב הדחייה במעבר צה"ל דרומה, הפארק לא מושך מספיק חברות וסטארט-אפים. מנגד, באחרונה סיפקה חברת הסייבר הישראלית סייברארק בשורה חיובית כאשר הודיעה על פתיחת מרכז מו"פ חדש בעיר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker