אינטל ישראל דיווחה על יצוא של 6.6 מיליארד דולר ב-2019 – גידול של 70%

סיום השדרוג של המפעל בקרית גת הקפיץ את היקף היצוא בהשוואה ל-2018 ■ בחברה חנכו מרכז מו"פ חדש בפתח תקוה

שגיא כהן
שגיא כהן
בניין אינטל החדש בפתח תקווה
בניין אינטל החדש בפתח תקווה צילום: אינטל

אינטל ישראל דיווחה כי סך היצוא של החברה בשנה שעברה היה 6.6 מיליארד דולר. מדובר בגידול של 70% בהשוואה ל-2018, אז עמד סך היצוא על 3.9 מיליארד דולר. על פי החברה, במהלך שנות פעילותה בישראל ייצאה בסכום כולל הגבוה מ-60 מיליארד דולר. בנוסף, במהלך תקופה זו השקיעה אינטל בישראל 20.5 מיליארד דולר.

באינטל ייחסו את הקפיצה ביצוא להשלמת שדרוג מפעל החברה בקרית גת. לאחר שנים של ירידה בייצוא עקב עבודות בנייה והחלפת המכונות, המפעל נכנס בשנה שעברה לפעילות ייצור מלאה. בעיכוב ניכר, אינטל העולמית השיקה השנה מעבדים בארכיטקטורת 10 ננומטר המיוצרים גם במפעל המשודרג שבדרום הארץ. אינטל ממשיכה לייצר בקרית גת מעבדים מן הדור הקודם.

בשנה החולפת נמנו כמה אירועים משמעותיים עבור אינטל ישראל: אינטל העולמית הודיעה על הקמת מפעל חדש בקרית גת בהשקעה של 40 מיליארד שקל. עבורו תקבל החברה מרשות ההשקעות מענק של יותר מ-3 מיליארד שקל.

בנוסף, החברה רכשה את הסטארט-אפ הישראלי הבאנה לאבס תמורת 2 מיליארד דולר וחנכה בניין משרדים חדש בפתח תקוה. בבניין מועסקים כ-1,800 עובדי מו"פ. כפי שפורסם בעבר ב-TheMarker, באינטל אף מתכננים להקים מגדל חדש בסמוך לפארק מת"ם בחיפה בעלות של 500-400 מיליון שקל. בחברה מועסקים כ-13,700 עובדים בהעסקה ישירה, כולל עובדי מובילאיי.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker