סוף לסאגת מכרז הסלולר: עתירת מרתון נדחית; גולן תקבל את התדר

מרתון עתרה נגד הזכייה של גולן טלקום בתדרים, ונשענה בטיעוניה, בין היתר, על הפער הגדול בין ההצעה שלה לזאת של הזוכה בפעול

אמיתי זיו
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה

ניצחון לוועדת המכרזים ולמדינה בבית המשפט: על פי פסק דין שיצא כעת בבית המשפט לעניינים מנהליים, החלטות וועדת מכרז התדרים תקפות. משמעות הדברים: מירס וגולן טלקום הן הזוכות בתדר וימשיכו במאמציהן להקים רשתות סלולר חדשות. מרתון מובייל של חזי בצלאל, וכן סלקט של מייקל גלפנד, נשארות מחוץ למרוץ.

מרתון עתרה נגד הזכייה של גולן טלקום בתדרים, ונשענה בטיעוניה, בין היתר, על הפער הגדול בין ההצעה שלה, 700 מיליון שקל, לבין ההצעה של הזוכה בפעול, גולן טלקום עם 360 מיליון שקל.

בתחילת השבוע הדברים נראו אחרת. השופט נעם סולברג כתב כי המדינה לא נימקה היטב את בחירתה בגולן טלקום והוא שלח את ועדת המכרזים לדון בחלופות אפשרויות אלו, תוך הוצאת צו ארעי שמעכב את העברת הרישיון לגולן טלקום. דיון כזה אכן התקיים אתמול, ובעקבותו כתב סולברג כי "נשמט הבסיס לעתירה".

כפי הנראה, כעת ימשיכו הדברים כמתוכנן לא רק מבחינת הזוכות במכרז. מסתמן כי מרתון וסלקט יאצלו לשלם ערבות של 10 מיליון שקל על הכישלון שלהן להעמיד ערבות בנקאית במכרז וכן סכום הערבות שמירס העמידה לטובת התדר, 705 מיליון שקל, לא יופחת על אף דרישתה.

מרתון טלקום מסרה בתגובה כי "מרתון הופתעה לשמוע בכלי התקשורת כי למרות שעמד צו מניעה נגד ועדת המכרזים עד יום שישי, ה-19 באוגוסט, הוועדה התכנסה אתמול באישון לילה ובחרה שוב בגולן טלקום, כל זאת בזמן שכל הצדדים ממתינים לדיון שנקבע בבית המשפט ליום שישי. למרבה הצער, גם הפעם לא אפשרה הוועדה למרתון זכות לשימוע הוגן בפני הוועדה ולא נותר לנו אלא להצר על האופן שבו בוצעו הדברים. החברה מחכה לקבל את פרוטוקול הדיון שהתקיים אתמול בלילה והיא תחליט על המשך צעדיה לאחר שתבחן את הנימוקים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker