המהנדסים הפלסטינים של מלאנוקס יעברו להעסקה ישירה באנבידיה - כמה שוות האופציות שלהם?

מלאנוקס מעסיקה כיום 140 עובדים באמצעות חברת מיקור החוץ הפלסטינית אסאל והיא פועלת לכך שלאחר אישור עסקת אנבידיה הם יועסקו ישירות על ידי החברה האמריקאית ■ האופציות שלהם שוות בין 4.5-3.5 מיליון דולר

רותי לוי
רותי לוי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
משרדי מלאנוקס
משרדי מלאנוקסצילום: גיל כהן מגן

חברת מלאנוקס פועלת להעברת 140 המהנדסים שהיא מעסיקה ברשות הפלסטינית, מהעסקה במיקור חוץ — להעסקה ישירה של חברת אנבידיה, חברה אמריקאית שהתקשרה בהסכם לרכישת מלאנוקס במארס. כך לדברי דודו סלמה, דירקטור במלאנוקס ואחראי על פעילות החברה ברשות הפלסטינית. 

את הדברים אמר סלמה ביום חמישי האחרון באירוע "XR FOR PEACE" — האקתון לפיתוח קונספטים לכלי מציאות מדומה לפתרון סכסוכים, שערך בית ספר סמי עופר לתקשורת במרכז הבינתחומי הרצליה, בשיתוף שגרירות ארה"ב בישראל וקרן פרידריך נאומן.

דודו סלמה מלאנוקס
דודו סלמה, מלאנוקסצילום: אורן שלו

גורמים בחברה הוסיפו לפניית TheMarker כי העובדים הפלסטינים נהנים כבר כיום מתוכנית האופציות של החברה, וכאשר תושלם עסקת אנבידיה ומלאנוקס הם צפויים ליהנות מסכום המוערך ב–3.5–4.5 מיליון דולר. עסקת אנבידיה־מלאנוקס נאמדת ב–6.9 מיליארד דולר.

סלמה הסביר בכנס כי מדי שנה מסיימים יותר מ–3,000 צעירים פלסטינים את החוגים להנדסה וטכנולוגיה במוסדות להשכלה גבוהה בגדה המערבית וברצועת עזה. חלקם מועסקים על ידי חברות פלסטיניות, ישראליות ובינלאומיות, מעטים מנסים את מזלם במדינות המפרץ, אך רובם הגדול — 75% — נותר ללא תעסוקה. ב–2010, כאשר מלאנוקס התמודדה עם המחסור בעובדי תוכנה, היא חיפשה פתרונות אחרים באסיה, מזרח אירופה וגילתה גם את אפשרות ההעסקה ברשות הפלסטינית.

מלאנוקס חברה אז לחברת מיקור החוץ הפלסטינית אסאל כדי לאתר ולגייס עובדים לשורותיה. היא החלה מחמישה מהנדסים ב–2010, ב–2016 העסיקה כבר 80 עובדים פלסטינים, וכיום יש לה 140 עובדים. "אנחנו שואפים להגיע ל–200 עובדים בשנה הקרובה", אמר. העובדים, לדבריו, משולבים בתפקידי פיתוח תוכנה וחומרה, בדיקות תוכנה, תמיכה ואופרציה ויושבים במשרדים ברוואבי, שכם, חברון ועזה. 74% מהם גברים, וממוצע גילם הוא 25.5 שנים.

סלמה הוסיף כי להחלטה לעבוד עם פלסטינים ולא עם עובדים ממזרח אירופה או אסיה היו כמה שיקולים, מעבר לתרומה למצבם הכלכלי של הפלסטינים: "אזור הזמן: אנחנו עובדים באותו הזמן והשעות. אנחנו נפגשים. עובדים שלנו באים אליהם והם באים לאתרים שלנו בישראל. הצוותים משותפים. אין הפרדה. העלות של עובדים באסיה וכאן זהה, אבל כאן יש יתרון של מפגשים פנים אל פנים ואזור הזמן המשותף".

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker