נבהלה מהביקורת: גוגל ביטלה את העיצוב החדש של תוצאות החיפוש

בעקבות תלונות רבות מצד גולשים על השינוי הוויזואלי שערכה ענקית החיפוש, שהוביל גם לטשטוש ההבדל בין תוצאות רגילות לבין מודעות - החברה מיהרה לחזור לעיצוב הקודם

שגיא כהן
שגיא כהן
מטה גוגל
מטה גוגלצילום: Thomas Peter/רויטרס

בשבוע שעבר, גוגל שינתה את עיצוב רשימת תוצאות החיפוש בדפדפני מחשב, כך שמעל כל לינק מופיע כעת אייקון (Favicon) קטן של האתר שאליו הוא מוביל.

בעקבות זאת, גולשים רבים התרגזו וטענו כי תוספת האייקונים גורמת לעומס ויזואלי מבלבל ברשימת תוצאות החיפוש ופוגעת בחוויית השימוש. ואולם טענות חריפות עוד יותר היו ששינוי העיצוב הוביל לטשטוש ההבדל בין תוצאות חיפוש רגילות לבין מודעות.

בעיצוב החדש, ההבדל הוויזואלי היחיד בין לינק רגיל לבין לינק ממומן (פרסומת), היה אייקון קטן שבו נכתב AD מעל תוצאת החיפוש הממומנת. כך, במידה מסוימת, כל רשימת התוצאות נראתה לפתע כמו מודעות פרסום, ומי שמרפרף על תוצאות החיפוש בגוגל - עלול ללחוץ בטעות על מודעות מבלי שהתכוון לכך.

כמובן, רבים טענו מיד שזו היתה הכוונה הנסתרת שמאחורי העיצוב החדש, ושהוא תוכנן כדי להטעות את הגולשים ולהגדיל את ההקלקות על פרסומות לצורך הגדלת ההכנסות. ואכן, בשנים האחרונות גוגל שינתה בהדרגה את העיצוב של דף התוצאות כך שהפרסומות יהיו פחות מובחנות ויזואלית משאר התוצאות.

העיצוב החדש של תוצאות החיפוש

נראה כי גוגל - שגם כך נמצאת תחת לחץ רגולטורי וציבורי תמידי - נבהלה מהביקורת הזאת. היא מיהרה לסגת מהעיצוב החדש, ולהודיע על "ניסויים במיקומים חדשים לאייקונים". בפועל, נראה שהיא כבר הסירה את האייקונים אצל גולשים רבים, גם בישראל - והחזירה משתמשים לעיצוב הקודם.

"אף שבדיקות מוקדמות היו חיוביות, אנחנו תמיד מאמצים פידבקים מהמשתמשים שלנו. אנחנו מבצעים ניסוי עם מיקום מחודש ל-Favicons בדסקטופ, ונמשיך לשנות ולשפר את העיצוב לאורך הזמן", נמסר מהחברה.

בשנה שעברה, גוגל הציגה את העיצוב החדש עם האייקונים בדפדפני סמארטפונים. אז היא הסבירה את השינויים ברצונה להבליט את המיתוג של האתרים, כדי לעזור לאנשים להבין מאיזה אתר מגיע המידע שאליו הם נחשפים ברשימת תוצאות החיפוש.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker