300 אלף דולר: החשבונאות היצירתית של גט הובילה אותה לרווחיות צנועה בדצמבר

גט, חברת הזמנת המוניות הישראלית, הודיעה כי בחודש דצמבר 2019 הגיעה לראשונה לרווחיות תפעולית ■ החברה מציגה חשבונאות חריגה בענף ההיי-טק בשל הנתונים התמוהים: נוגעים לתקופה חלקית של חודש אחד בלבד ונוטרלו מהם עלויות מו"פ

שגיא כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
האפליקציה של גטצילום: בלומברג
שגיא כהן

גט, חברת הזמנת המוניות הישראלית, הודיעה היום (ה') שבחודש דצמבר 2019 הגיעה לראשונה לרווחיות תפעולית. החברה דיווחה על רווח תפעולי תזרימי (EBITDA) של 0.3 מיליון דולר, בניכוי עלויות מו"פ.

גט הכריזה כבר מזמן שהיא צפויה להגיע לרווחיות לקראת סוף 2019. עם זאת, גט מציגה נתונים תמוהים. ראשית, הרווחיות היא לחודש דצמבר בלבד. בדרך כלל, חברות נוהגות לדווח על תוצאות מסוג זה באופן רבעוני ושנתי. רווחיות צנועה בדצמבר אין משמעותה שהחברה תהיה רווחית גם בחודשים הבאים.

שנית, כאמור הנתון אינו משקף את כלל פעילותה של גט. זו רווחיות תפעולית בנטרול מו"פ – חשבונאות יצירתית למדי וחריגה בענף ההיי-טק. בחברה כמו גט, המבוססת בין השאר על טכנולוגיה ואפליקציה, הוצאות המו"פ הן משמעותיות מאוד. למשל, הן כוללות את הוצאות השכר של כ-200 עובדי פיתוח.

דייב וייסר, מנכ"ל ומייסד גט צילום: חי כהן

בדצמבר 2018, לשם השוואה, החברה הציגה הפסד (מנוטרל מו"פ) של 3.5 מיליון דולר, ובדצמבר 17 ההפסד עמד על 9.5 מיליון דולר.

בנוסף, סביר להניח שההגעה לרווחיות בדצמבר האחרון מיוחסת בין השאר לסגירת ג'ונו, שירות ההסעות בניו יורק שרכשה ב-2017 ופיטורים של כ-130 עובדים.

גט נקלעה ללא מעט קשיים בשנים האחרונות, ועברה ממדיניות של צמיחה מהירה למדיניות זהירה ושמרנית יותר — שממוקדת בהגעה לרווחיות. זו הסיבה שהחברה ממהרת כעת להכריז על הגעתה לרווחיות, ורואה בכך ציון דרך משמעותי.

"החברה כעת פועלת ברווחיות בכל קווי המוצר שלה, בתחבורה, משלוחים ושאטלים", נמסר בהודעת החברה. לפי ההודעה, יותר מ-17 אלף חברות משתמשות בשירותי גט כדי לנייד את עובדיהן, ונוספים כ-500-400 לקוחות חדשים בכל חודש. "הרווחיות התפעולית הגלובלית היא עדות לכוח של המודל העסקי שלנו ומחזק את העמדה שלנו כספק שירותי תחבורה מוביל לעסקים", מסר דייב וייסר, מנכ"ל גט.

בנובמבר 2019, החברה הכריזה על שיתוף פעולה עם ליפט: לקוחותיה העסקיים של גט שנוסעים לארה"ב יוכלו להזמין נסיעות דרך אפליקציית גט — ולקבל בארה"ב רכב של ליפט. גט גייסה עד היום כ-800 מיליון דולר ושווייה הוערך במאי 2019 בכ-1.48 מיליארד דולר.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker