המיקום שלכם שווה יותר: פלייסר מגייסת 12 מיליון דולר

החברה פיתחה מערכת שמסייעת לקמעונאים לאסוף מידע בעל ערך על לקוחות שמגיעים לחנויות וקניונים ■ החברה גייסה עד כה 16 מיליון דולר, ומתכוונת לגייס עוד עובדים למרכז הפיתוח בישראל

רפאלה גויכמן
רפאלה גויכמן
המערכת שפיתחה פלייסר
המערכת שפיתחה פלייסר

הסטארט-אפ פלייסר (Placer.ai), שפיתח מערכת מבוססת מיקום לניתוח מידע על לקוחות עבור חנויות וקניונים, דיווח היום (ד') על השלמת סבב גיוס ראשון בסך 12 מיליון דולר. את סבב הגיוס הובילה קרן JBV קפיטל ואליה הצטרפו הקרנות אלף, OCA ventures, Reciprocal Ventures ומשקיעים מסבבים קודמים. סבב הגיוס הקודם של החברה היה באוקטובר 2018, ובסך הכל גייסה החברה עד כה 16 מיליון דולר.

המערכת שפיתחה פלייסר מקבלת בכל רגע נתון נתונים מסמארטפונים של משתמשים - בין אם מ-WiFi, בלוטות' או מערכת GPS - ומצליבה אותם עם שכבות מידע נוספות. לאחר ההצלבה, המערכת מנתחת את המידע ומציגה עבור העסק אם המשתמש אכן ביקר בחנות. על פי החברה, היא מספקת עבור קמעונאים פיזיים מידע חשוב על לקוחות והרגלי קנייה - מידע שכיום הם מתקשים לאסוף, לעומת קמעונאים ברשת. המערכת נמצאת בשימוש של חברות מסחריות בארה"ב בלבד.

אופיר למל
אופיר למל

לדברי החברה, המערכת יודעת לספק עבור קמעונאים מידע כמו איזו חנות במרכז המסחרי מושכת יותר לקוחות אליה וכמה זמן הלקוח בילה בחנות, אילו חנויות משתלם יותר לפתוח במרכז, והאם חנות אחת עושה קניבליזציה (גזילת לקוחות ומכירות) לחנויות אחרות. מידע נוסף שהמערכת יכולה לספק לקמעונאים הוא איזו אוכלוסייה מגיעה לאזור שלהם, אילו מותגים הלקוח מעדיף, איפה שטחי הפרסום משפיעים יותר ומביאים יותר לקוחות. החברה מציעה את השירות שלה במודל של מנוי (SaaS).

פלייסר הוקמה ב-2016 על ידי נועם בן צבי, מנכ"ל החברה; אופיר למל, סמנכ"ל מוצר; עודד פוספלד, סמנכ"ל טכנולוגיות; וזהר בר יהודה, מדען המידע הראשי (chief data scientist). לחברה משרדים בישראל ובארה"ב והיא מעסיקה 50 עובדים, מהם 30 במרכז הפיתוח של החברה בתל אביב. בהון שגייסה היא מתכוונת להרחיב את הפעילות שלה בארה"ב ולהכפיל את כמות העובדים במרכז הפיתוח.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker