80 מיליון דולר בתוך ארבע שנים: לום סיסטמס נרכש על ידי סרוויס נאו

הסטארט-אפ לום סיסטמס פיתח מערכת מבוססת בינה מלאכותית לניתוח אוטומטי וניטור של בעיות בפעילות תשתיות הטכנולוגיות של הארגון

רותי לוי
רותי לוי
מייסדי Loom Systems (מימין לשמאל): דרור מן, גבי מנחם ורוני ליהמן
מייסדי Loom Systems (מימין): דרור מן, גבי מנחם ורוני ליהמן

חברת הטכנולוגיה סרביס-נאו (ServiceNow) מדווחת היום כי התקשרה בהסכם לרכישת הסטארט-אפ הישראלי לום סיסטמס (Loom Systems). סכום העסקה לא הוסגר, אולם לפי מידע שהגיע ל-TheMarker מדובר בעסקה של 80 מיליון דולר, שמרביתה במזומן. העסקה צפויה להיחתם עד סוף הרבעון הנוכחי. 

לום גייסה מאז הקמתה ב-2015 כ-15 מיליון דולר ובין משקיעיה קרן ההון סיכון הירושלמית JVP, פלינט קפיטל (Flint) ומירון קפיטל. החברה מעסיקה 35 עובדים, מרביתם בתל אביב והיתר בארה"ב. 

לום פיתחה תוכנה מבוססת ענן המאפשרת ניתוח אוטומטי של התראות ולוגים (קבצי תיעוד פעולות שונות) מכל מערכות הארגון. "במהלך פעילות שגרתית של ארגון נוצרות בעיות שונות במערכות הטכנולוגיות שמצריכות פיתרון מהיר ובזמן אמת. למשל, המשתמשים לא מצליחים להיכנס לאפליקציה או לאתר, השרת נפל, הקישוריות לא עובדת, לפעמים אלה דברים שקשורים בכלל בספקי צד שלישי", הסבירו לנו בחברה בעבר.

"בארגון גדול כל הבעיות האלה מגיעות לצוות הפיתוח בצורה של עשרות אלפי התראות ולוגים משרתים והתקנים אחרים. כיום יש תוכנות לניהול התראות והן יודעות להגיש את כל המידע בצורה נוחה למפתחים – אך זה עדיין דורש מהם שעות רבות של כוח אדם בתהליך הניתוח והחקירה של מקור הבעיה. המערכת שלנו יודעת לקשור בצורה אוטומטית בין כל המידע הזה ולזהות את המקור שהתחיל את שרשרת הבעיות האלה. אנחנו עושים זאת באמצעות בינה מלאכותית. ממליצים על פתרונות אפשריים ולומדים מתקלות עבר שתוקנו בהצלחה".

לום הוקמה על ידי גבי מנחם, המנכ"ל; רוני ליהמן, סמנכ"ל הטכנולוגיות בחברה; ודרור מן, סמנכ"ל המוצר. 

הרוכשת, סרוויס-נאו היא חברה ציבורית שעוסקת בפיתוח תוכנות ארגוניות מבוססות ענן המקלות על תהליכי עבודה דיגטלית, ונסחרת בנאסד"ק לפי שווי של 60 מיליארד דולר. ב-2012 היא הקימה מרכז פיתוח בפתח תקוה ומאז רכשה מספר סטארט-אפים - הסטארט-אפ ניבולה סיסטמס ב-2014, וסקיי-ג'ירף ב-2017, והסטארט-אפ אפסי (Appsee) ב-2019. החברה מעסיקה כיום כ-130 עובדים בישראל. 

זהו האקזיט השני של מירון קפיטל. קרן שהוקמה לפני כשלוש שנים ומנהלת נכסים בסך 70 מיליון דולר. הקרן, שמנוהלת על ידי לירון עזריאלנט, משקיעה בחברות סטארט-אפ ישראליות בשלבים מוקדמים עם צ'קים של חצי מיליון עד שני מיליון דולר. עד כה עשתה הקרן 15 השקעות, לום היתה ההשקעה הראשונה שלה. האקזיט הראשון של הקרן היה קליר ג'נטיקס,שפיתחה תוכנה להנגשת שירותים גנטיים ונמכרה בנובמבר לחברת הבדיקות הגנטיות Invitae.

את לום סיסטמס ייצגו בעסקה עורכי הדין יאיר גבע, יעל האוזר וליאור כץ ממשרד הרצוג פוקס נאמן. את סרוויס נאו ייצגו משרד קובינגטון ומהצד הישראלי - אשוק ג. צ'נדרשיקר ויוני הנר ממשרד גולדפרב זליגמן. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker