גם אתם התעצבנתם? גוגל הוסיפה אייקונים לעמוד החיפוש – והגולשים זועמים

לפני כשנה הציגה גוגל עיצוב חדש של תוצאות החיפוש במכשירים ניידים, שבמסגרתו מעל כל לינק בתוצאות החיפוש מופיעים שם המתחם של האתר והאייקון שלו ■ בשבוע שעבר העיצוב הגיע גם למחשבים - והתגובות לא איחרו לבוא

שגיא כהן
שגיא כהן
מטה גוגל
מטה גוגלצילום: Thomas Peter/רויטרס

גוגל שינתה בשבוע שעבר את עיצוב רשימת תוצאות החיפוש, כך שלצד כל לינק מופיע כעת אייקון קטן של האתר שאליו הוא מוביל. גולשים רבים מתלוננים כעת שמדובר בשינוי מעצבן במיוחד, שגורם לעומס ובלבול מיותרים.

לפני כשנה הציגה גוגל עיצוב חדש של תוצאות החיפוש במכשירים ניידים. במסגרתו, מעל כל לינק בתוצאות החיפוש מופיעים באופן בולט שם המתחם של האתר והאייקון של האתר, החברה או המותג. השינוי ההוא עבר יחסית בשקט; אך בשבוע שעבר, גוגל הביאה את העיצוב החדש גם לדפדפני מחשב – ואז פרצה מהומה.

בבת אחת, תוצאות החיפוש, גם בעברית וגם באנגלית, התמלאו באייקונים גדולים, ושמות מתחם המתנוססים מעל הכותרת של תוצאת החיפוש. זהו הבדל גדול מהעיצובים הקודמים של גוגל, שתמיד הקפידה על מינימליזם וניקיון עיצובי.

רבים התרגזו וטענו שתוספת האייקונים גורמת לעומס ויזואלי מבלבל ברשימת תוצאות החיפוש ופוגעת בחוויית השימוש. בתגובה לציוץ שבו גוגל בישרה על המהלך, אינספור גולשים זעמו וקראו לו מבלבל ומכוער. "תחזירו בחזרה, זה מבולגן וטיפשי", כתב אחד. "כל התוצאות נראות עכשיו כמו פרסומות", העיר אחר. "הייתי בטוח שהתקנתי אפליקציית ספאם בטעות", הוסיף גולש נוסף.

גוגל הסבירה את השינויים ברצון להבליט את המיתוג של האתרים, כדי לעזור לאנשים להבין מאיזה אתר מגיע המידע שאליו הם נחשפים ברשימת תוצאות החיפוש. מאחורי זה עומד ניסיון של גוגל למנוע בין השאר הפצת פייק ניוז או מידע שמגיע מאתרים לא אמינים: בגוגל מקווים שזה עוזר לגולשים להבין במהירות אם הלינק הוא של אתר טוב או גרוע מבחינתם. עם זאת, עדיין לא ברור עד כמה הוספת האייקונים אכן תורמת למטרה הזו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker