בלי תמונות וסרטונים: תקלה נרחבת בוואטסאפ ובפייסבוק

לפי אתר downdetector, שמנטר תקלות אינטרנט עולמיות, התקלה החלה בשעה 13:00, שעון ישראל. מרבית הדיווחים על התקלה מגיעים מאירופה ומדינות המפרץ הפרסי

רפאלה גויכמן
רפאלה גויכמן
מפת התקלה של וואטסאפ ברחבי העולם
מפת התקלה של וואטסאפ ברחבי העולםצילום: downdetector

גולשים בישראל דיווחו על תקלה נרחבת בוואטסאפ, שלא מאפשרת שליחת הודעות מדיה. בנוסף, דיווחו הגולשים שלא ניתן לשלוח או להעלות קבצים בפייסבוק. עדיין לא ידוע מה מקור התקלה והאם יש קשר בין שתי התקלות.

בוואטסאפ אמנם ניתן לשלוח הודעות טקסט רגילות אולם התקלה הנוכחית לא מאפשרת שליחת תמונות, גיפים, סרטונים והודעות קוליות. תקלה דומה לא מאפשרת להעלות את אותם סוגי קבצים גם ברשת החברתית הגדולה ביותר בעולם.

לפי אתר downdetector, שמנטר תקלות אינטרנט עולמיות, התקלה החלה בשעה 13:00, שעון ישראל. מרבית הדיווחים על התקלה מגיעים מאירופה ומדינות המפרץ הפרסי.

לוואטסאפ, שבבעלות פייסבוק, יש 1.5 מיליארד משתמשים ברחבי העולם. לפייסבוק יש יותר מ-2.3 מיליארד משתמשים חודשיים פעילים ברחבי העולם.

במהלך השנה האחרונה ביצעה פייסבוק שינויים בכל האפליקציות שבבעלותה. במסגרת זו, היא איחדה את פיתוח ותחזוק האפליקציות לפלטפורמה אחת. כך ארבע האפליקציות שבבעלותה - פייסבוק, וואטסאפ, אינסטגרם ומסנג'ר - מנוהלות ממקום אחד.

על פי השערות, המהלך נועד לאפשר לפייסבוק להתכונן לאפשרות שרשויות ההגבלים העסקיים בארה"ב ובמדינות אחרות בעולם ידרשו את פירוקה של פייסבוק מהחברות שרכשה. על אף שהרכישות של וואטסאפ ואינסטגרם אושרו על ידי נציבות הסחר הפדרלית – כיום היא חוקרת את החשד שפייסבוק ביצעה אותן כדי להסיר איומים מדרכה ובכך לצבור כוח בתעשייה. כעת, איחוד הפלטפורמות וביסוסן על תשתית אחת תקשה על פירוקה של פייסבוק חזרה לחברות נפרדות.

מפייסבוק טרם נמסרה תגובה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker