רפאלה גויכמן
רפאלה גויכמן

הסטארט-אפ הישראלי ג'ולט (Jolt), המנגיש הרצאות של מומחים עסקיים, הודיע הבוקר (ב') כי גייס 14 מיליון דולר בסבב גיוס ראשון. את הסבב הובילה קרן ההון סיכון הבריטית בלדרטון (Balderton), והצטרפו אליה משקיעים קודמים - קרן אוקטופוס (Octopus) הבריטית והילסבן (Hillsven) קפיטל מעמק הסיליקון. בסך הכל, מאז שנוסדה ב-2015, גייסה ג'ולט כ-23 מיליון דולר, כשסבב הגיוס הקודם שלה הוכרז באוקטובר 2018.

ג'ולט פיתחה פלטפורמה שבאמצעותה היא מנהלת מערך לימודים שמהווים אלטרנטיבה ללימודי תואר שני במינהל עסקים (MBA). החברה מקימה "מיקרו-קמפוסים" במרכזי ערים, הסטודנטים רוכשים שיעורים באפליקציה ועל בסיס מנוי חודשי, ואת הקורסים מנחים מומחים ובכירים מחברות ענק כמו נטפליקס, גוגל ואמזון.

הסטודנטים נפגשים בקמפוס, והמורה המומחה מצטרף בווידאו בשידור חי לשיעור של 90 דקות. בשיעורים הם לומדים כישורים פרקטיים כמו משא ומתן, העברת מסרים, איסוף והצגת מידע, עבודת צוות ועבודה עם צוותים מרוחקים, פרודוקטיביות וכלים דיגיטליים. תנאי הקבלה הבסיסיים הם תואר ראשון ושנתיים של ניסיון בשוק העבודה, או ארבע שנות ניסיון ללא תואר.

בכל שיעור הם צוברים נקודות עד להשלמת תוכנית הלימודים: "אל-תואר במינהל עסקים". ג'ולט גם מציעה את השירות במודל B2B, כלומר ארגונים וחברות שמעוניינים להעניק לעובדים שלהם גישה לפלטפורמה - מקימים עם החברה כיתת לימוד ייעודית בתוך המשרד. בין החברות שמשתמשות בשירות של ג'ולט ניתן למנות את בנק דיסקונט, בנק לאומי, סימיליארווב, הבנק הבינלאומי, נטורל אינטליג'נס, מכבי שירותי בריאות ועוד. עד כה הקימה החברה מיקרו-קמפוסים בתל אביב, חיפה, ירושלים ולונדון.

לדבריו של רועי דויטש, מנכ"ל החברה, עלות ההקמה של מיקרו-קמפוסים היא נמוכה משמעותית מעלות הקמת בתי ספר רגילים - בעיקר בזכות המערכת שפיתחה החברה. בשוק כיום יש מגוון של פתרונות ללימודים מקוונים, ודויטש מסביר כי "היתרון שלנו מול ספקי תוכן דיגיטלי אחרים, הוא שמדובר בתוכן חי (לא מוקלט), שמסופק לקבוצות קטנות בקמפוסים אמיתיים. יש אנשים שמסוגלים ורוצים ללמוד לבד בבית מתוכן מוקלט, אבל הרוב המוחלט של המשתמשים, ולפי הנתונים שלנו מדובר בכ-76%, מעדיפים ללמוד בקבוצה ובסיטואציה שבה אפשר לשאול את המנחה שאלות ולהשתתף. המחיר הוא שבריר ממה שמקובל בשוק והם מקבלים חוויה שקל להפוך אותה לחלק מאורח החיים".

החברה נוסדה על ידי נדב לשם, סמנכ"ל הטכנולוגיות; ניצן כהן-ארזי, סמנכ"ל התפעול; ודויטש. החברה מעסיקה כ-80 עובדים, מתוכם 60 בישראל והיתר בלונדון וניו יורק. ההון שגויס ישמש את החברה לגייס עובדים חדשים למחלקות הפיתוח והמוצר, כפי שמסביר דויטש, ובנוסף להרחיב את הסניפים בלונדון וניו יורק. החברה פותחת בימים אלה קמפוס חדש במנהטן, ומתכוונת לפתוח 25 ברחבי העולם בשנה הקרובה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker