מצה"ל ל-NSO: הצנזורית הראשית במו"מ להצטרף לחברת הסייבר ההתקפי השנויה במחלוקת

תא"ל אריאלה בן-אברהם נמצאת במשא ומתן לקראת הצטרפות לחברת הסייבר ההתקפי NSO בתפקיד הנוגע לרגולציה ותקשורת ■ בן-אברהם ביקשה לפרוש מצה"ל כבר לפני חצי שנה, ולפני כשלושה חודשים קיבלה הצעת עבודה מהחברה

אמיתי זיו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
תא"ל אריאלה בן-אברהם
אמיתי זיו

הצנזורית הראשית, תא"ל אריאלה בן-אברהם, נמצאת במשא ומתן לקראת הצטרפות לחברת הסייבר ההתקפי NSO. התפקיד שמוצע לה אינו מוגדר לגמרי בשלב זה, אך הוא נוגע לרגולציה ותקשורת.

בן-אברהם ביקשה לפרוש מצה"ל כבר לפני חצי שנה, ולפני כשלושה חודשים קיבלה הצעה מהחברה השנויה במחלוקת. מדובר צה"ל נמסר כי "הקצינה אמורה ממילא לסיים את תפקידה השנה: "תא"ל בן-אברהם סוכמה לפרישה לאחר כ-32 שנה של שירות צה"ל ויותר מארבע שנים בתפקיד הצנזורית הראשית. היא עתידה לסיים את תפקידה במהלך 2020".

NSO היא חברת סייבר התקפי המתמחה בפריצות למכשירי סלולר. בשנים האחרונות היא מתמודדת עם ביקורת ציבורית ותקשורתית רבה לגבי השימוש בנשק הסייבר שלה במדינות דיקטטוריות ונגד חפים פשע, עיתונאים, פעילי זכויות אדם ואנשי אופוזיציה.

מתיחות ביטחונית

בחודשים האחרונים מחמיר המתח בין צה"ל וענף הסייבר האזרחי בישראל - במיוחד הסייבר ההתקפי. הרקע לדברים הוא בעיקר התחרות על כוח האדם, אבל גם על ידע. כפי שנחשף ב-TheMarker, יחידת המודיעין 8200 הקשיחה את נהליה לגבי עובדי חברות הסייבר ההתקפי, והיא ממעטת לקרוא להם לשירות מילואים - מחשש להעמיד אותם בניגוד עניינים. בנוסף, ישנן עדויות כי צה"ל החל לבחון את הקוד שמפתחות חברות הסייבר ההתקפי, כדי לוודא שהוא אינו כולל גניבת ידע.

במקרה אחר מהשבועות האחרונים, התפתח ויכוח פומבי בין חברת סייבר הגנתי בשם סנטינל וואן לבין מפקד 8200. החברה הציבה שלט מחוץ למחנה גלילות של אגף המודיעין, במטרה למשוך אליה אנשי פיתוח מנוסים. על כך הגיב מפקד היחידה במכתב זועם לחיילים, ואמר: "אני מוצא לנכון להגיב על הצבת שלטי הענק בכניסה ליחידה מטעם חברה פרטית, שתכליתם לנסות לעודד אתכם לעזוב את השליחות הביטחונית שבה אתם עוסקים לילות כימים. עבורינו, שליחות ביטחונית ובחירה להמשיך ולתרום למדינת ישראל ולעתידה הם דרך חיים. שלטים גדולים נסוגים מפני ערכים גדולים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker