אסף רפפורט, מנכ"ל מרכז הפיתוח של מיקרוסופט ישראל - פורש

רפפורט הודיע על פרישתו לטובת הקמת סטארט-אפ חדש. הוא הצטרף למיקרוסופט ב-2016, לאחר שמכר לה את הסטארטאפ שלו, אדאלום, תמורת 320 מיליון דולר ולפני שנתיים מונה למנכ"ל

רותי לוי
רותי לוי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אסף רפפורט
רותי לוי
רותי לוי

אסף רפפורט, מנכ"ל מרכז הפיתוח של מיקרוסופט ישראל, פורשמתפקידו, לטובת הקמת סטארט-אפ חדש.

רפפורט בן ה-36, הצטרף למיקרוסופט ב-2016, לאחר שמכר לה את הסטארטאפ שלו, אדאלום, תמורת 320 מיליון דולר. בינואר 2018 הוא מונה למנכ"ל מרכז הפיתוח של החברה. שבו מועסקים כיום כ-1,500 עובדים, כ-400 עובדים יותר מאז כניסתו לתפקיד. 

הוא נבחר לתפקיד בשל הישגיו כמנהל חטיבת אבטחת הענן – פעילות שהביא איתו מאדאלום. החטיבה צמחה במהירות ונהפכה לאחד המוצרים הנמכרים ביותר של מיקרוסופט שנוצרו בישראל, עם הכנסות שמוערכות ביותר ממיליארד דולר. 

רפפורט בלט במסגרת תפקידו במעורבות חברתית. ההכרזה הפומבית שלו בפייסבוק כי החברה תתמוך במאבק בחוק הפונדקאות בצורתו הנוכחית ותעניק מענק כספי לכל העובדים שיבחרו בתהליך, סחפה אחריה את כל הענקיות הישראליות והפכה את ההייטק לתומך הבולט במחאה הגדולה ביותר מאז קיץ 2011. מלבד התמיכה בקהילה הגאה, רפפורט הוביל במיקרוסופט מהפכה שקטה של קידום נשים במשרות טכנולוגיות.

תחת ניהולו, מיקרוסופט ישראל ביצעה השוואות שכר פעמיים בשנה, ואיזנה את הפערים בין גברים ונשים כשהניסיון והפידבקים המקצועיים שלהם דומים. כשרפפורט הבין שנשים לא נוהגות להגיש מועמדות למשרות אם הן אינן עומדות במלוא הדרישות, הוא ביקש לעדכן את כל התיאורים של המשרות הפתוחות כדי לוודא שאינם מפריזים שלא לצורך. כדי למנוע אי־חזרה לעבודה של נשים שילדו, הוחלט לממן מטפלת לאימהות במרכז הפיתוח בסכום של 2,000 שקל לחודש בשנתיים הראשונות.

ביוני 2019 הוא יזם תהליך של העסקה ישירה של עובדי הקבלן בחברה.

"היתה לי זכות גדולה להכיר ולעבוד עם אנשים מדהימים במיקרוסופט. חוויית הלמידה שלי בחברה היתה מעבר לכל מה שציפיתי ועל זה אני אסיר תודה לכל אחת ואחד מעובדי החברה", מסר רפפורט.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker