כנס הדיגיטל |

מנכ"לית פפר: "אני לא מכירה עוד בנק שמודיע ללקוח על מינוס"

מיכל קיסוס הרצוג אמרה את הדברים בכנס הדיגיטל: "כשהעברנו את ההחלטה הזאת בפפר אמר לי הבנקאי הראשי שלי 'את משוגעת? אנחנו הרי מרוויחים על האוברדראפט'"

רותי לוי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מיכל קיסוס הרצוג, מנכ"לית פפר
מיכל קיסוס הרצוג, מנכ"לית פפרצילום: דודו בכר
רותי לוי

מיכל קיסוס הרצוג, מנכ"לית פפר, טוענת כי פפר הוא בנק דיגיטלי שנוצר מתוך תפישה שלקוחות הבנקים לא מקבלים היום הצעת ערך מספיק טובה מהבנקים המסורתיים, אף שהוא נבנה בתוך בנק מסורתי, בנק לאומי. "הושקנו לפני שנתיים וחצי ויש לנו עשרות אלפי לקוחות, אנחנו מציעים חשבון עובר ושב, הלוואות, כרטיסי אשראי, כרטיסי דביט, פקדונות - כמו כל בנק. אבל 70% מהלקוחות הם עד גיל 35, כי יש דברים שאין לנו. אין לנו חשבון משותף עדיין, למשל. 

"ניירות ערך השקנו רק עכשיו את 'פפר אינבסט', שזה יכולת לסחור ב-S&P100 בשברי מניות. כך שמישהו בן 22 שרוצה להיות חלק משוק ההון ובדרך כלל התפיסה היא 'אני לא עשיר מספיק, אני לא מכיר וצריך יועץ' אז אנחנו מאפשרים לו לעשות את זה. ואם הוא רוצה לקנות מניה באמזון, ואין לו מספיק כסף כי היא עולה יותר מ-1,000 דולר, אז הוא יכול לקנות שבריר מניה ב-50 שקל. וזה יתנהג בדיוק אותו הדבר - כשאמזון תחלק דיווידנד, הוא יהנה ממנו גם כן לפי חלקו היחסי והוא יבין מה זה להיות חלק משוק ההון. וזה מדגים את התפקיד של פפר - הלקוחות שאנחנו משרתים לא מתעסקים בכסף שלהם, אין להם מושג כמה לחסוך, מה זה פנסיה, האם שווה להיות במינוס או לקחת הלוואה או לשחרר פיקדון? ושם אנחנו רואים את התפקיד שלנו - להוריד את החשש, ולהפוך את הכל ליותר נגיש ושקוף ומסביר". 

קיסוס הרצוג אמרה את הדברים הערב (א'), במסגרת פאנל בהנחיית אמיתי זיו, בכנס הדיגיטל של TheMarker שלאומי נמנה עם שותפיו. לשאלה מדוע היא מחשיבה את פפר לבנק דיגיטלי, ולא ממשק גישה שונה או חדש לבנק לאומי, השיבה קיסוס-הרצוג: "אנחנו משתמשים ברישיון של לאומי, ואני יודעת שיש הרבה סקפטיות ונטל ההוכחה עלינו, אבל הפערים הם גדולים - פפר בנויה על טכנולוגיה שונה ממערכות הלגאסי (מערכות היסטוריות) הכבדות של הבנק, ולכן גמישה יותר לבצע שינויים בקלות. אנחנו יושבים בבניין שונה, והאסטרטגיה שלנו היא מוטת לקוח. 

"אנחנו מודיעים על מינוס ואני לא מכירה עוד בנק שמודיע על מינוס. כשהעברנו את ההחלטה הזאת בפפר אמר לי הבנקאי הראשי שלי 'את משוגעת? אנחנו הרי מרוויחים על האוברדראפט'. אם לקוח בוחר להיות במינוס אחרי שהודענו לו, ואנחנו מרוויחים מכך - אז בסדר, אבל לא בגלל שאנחנו לא שקופים. אנחנו מרוויחים מאשראי - אשראי ממוקד ונכון בהתאם לצורך ומהשקעות".

כנס הדיגיטל של TheMarker נערך בשיתוף עם בנק לאומי, פרטנר ורשות החדשנות ובחסות קומרה קפיטל

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker