כנס הדיגיטל |

"אין סיבה שלא תצמח פה ספוטיפיי או נטפליקס ישראלית"

את הדברים אמרה סיון שמרי דהן שותפה בקומרה קפיטל, בכנס הדיגיטל של TheMarker, בשיחה עם יובל קמינקא, מייסד ומנכ"ל Joytunes

שגיא כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סיון שמרי דהן, שותפה בקרן הצמיחה קומרה קפיטל, יובל קמינקא, מייסד ומנכ"ל joytunes
סיון שמרי דהן, שותפה בקרן הצמיחה קומרה קפיטל, עם יובל קמינקא, מייסד ומנכ"ל joytunesצילום: מוטי מילרוד
שגיא כהן

"ישראל היתה המלכה של B2B, טכנולוגיות שנמכרות לארגונים, כמו יבמ ומיקרוסופט. כיום אנחנו רואים שהיזם הישראלי הולך וצובר התמחות גם ב-B2C, מכירה ללקוח הסופי", כך אומרת סיון שמרי דהן, שותפה בקרן הצמיחה קומרה קפיטל בשיחה עם יובל קמינקא, מייסד ומנכ"ל joytunes, בכנס הדיגיטל של TheMarker. קומרה היא אחת המשקיעות של ג'ויטיונס.

"פעם כדי למכור ללקוח הסופי היה צריך לטוס לארה"ב, עכשיו אפשר לעשות אותו דבר בצורה חכמה בשילוב של דאטה ובהכרת הלקוח, גם כשאנחנו יושבים פה בישראל", הוסיפה. קמינקא הוסיף כי הפרוטפוליו של קומרה אכן כולל גיוון לא אופייני בחברות המיועדות לארגונים ובחברות המיועדות לצרכנים. שמרי דהן הסכימה: "אין סיבה שלא תצמח פה ספוטיפיי או נטפליקס ישראלית".

קמינקא הרחיב על האפליקציות של ג'ויטיונס שעוזרות לאנשים ללמוד לנגן. "זו הגשמה עצמית של אנשים שרוצים ללמוד בזמן ובקצב שלהם. קיבלנו תגובות מאוד חזקות וזה שינה לאנשים את החיים. האפליקציה הזו עושה כיום כמה עשרות מיליוני דולרים בהכנסות, עם מאות אלפי מנויים משלמים. תחשבו שאם נטפליקס זה המנוי המשפחתי של ביזבוז הזמן, אנחנו האחות החורגת, של ההשקעה בזמן. זה שיפור החיים, הגשה עצמית במוזיקה. אנחנו בונים צעד צעד ומחזירים את את מדורת השבט לסלון שבה כולם מתאספים סביב הנושא של המוזיקה. מילת המפתח שלנו זו הנגשה. לא לוותר על חלום אלא אפשר להגשימו בזמן שלך ובכיף שלך. לא אעשה סבבי הופעות אבל אעשה כיף ואעשיר את עצמי".

"לאן החברה הולכת בעתיד?", שאלה שמרי דהן. קמינקא: "אני חושב שהיו לנו הרבה צמתים בדרך ועדיין הסיכויים נגדך. אבל התהום היא דווקא אחלה. העיניים שלי נוצצות היום יותר מהיום הראשון שפתחנו את החברה והכל נראה אפשרי.יש מלא אתגרים אבל הרבה יותר כיף להתגבר עליהם".

שמרי דהן הוסיפה כי הקרן ממוקדת במימון חברות צמיחה כדי שיהיו גדולות וייסחרו במיליארדים. "לשמחתי החזון הזה אכן קורם עור וגידים. איפה אתם רואים את עצמכם בעוד חמש שנים?"

קמינקא: "לא יודע אם מונפקים כי זה החלטה כלכלית עם הרבה שיקולים חוץ מאגו. מבחינת גודל, ללא ספק אני רואה את עצמנו כחברה גדולה שעושה אימפקט וטוב לעולם, כזו שקונה חברות אחרות". 

כנס הדיגיטל של TheMarker נערך בשיתוף בנק לאומי, פרטנר ורשות החדשנות ובחסות קומרה קפיטל.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker