כנס הדיגיטל |

"כדי להצליח ולשרוד כיום צריך לזוז הרבה יותר מהר"

ערן זינמן, מייסד וסמנכ"ל טכנולוגיה מאנדיי - פלטפורמה לניהול תהליכים - אמר בכנס הדיגיטל של TheMarker: "היום דברים קורים מהר יותר, זה לא קשור לאיך שאתם מתנהלים, אלא לאיך שהעולם מתנהל"

יעל בלקין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ערן זינמן, מייסד וסמנכ"ל טכנולוגיה במאנדיי
ערן זינמן, מייסד וסמנכ"ל טכנולוגיה במאנדייצילום: מוטי מילרוד
יעל בלקין

"כדי להצליח ולשרוד כיום צריך לזוז הרבה יותר מהר. לקבל החלטות יותר מהר, להגיב יותר מהר, ואם לא תזוזו מספיק מהר, זה אומר שהמתחרים שלכם זזים יותר מהר", אמר ערן זינמן, מייסד וסמנכ"ל טכנולוגיה במאנדיי, פלטפורמה לניהול תהליכים, בכנס הדיגיטל של TheMarker בשיתוף בנק לאומי, פרטנר ורשות החדשנות ובחסות קומרה קפיטל.

כדי להסביר באיזה קצב מדובר, זינמן נותן דוגמה מעולם התוכנות. "בעבר, כשרצינו לקנות תוכנות, היינו הולכים לחנות וקונים תוכנה בתוך קופסה, והעדכונים של התוכנות היו אחת לשנה, וגם אז היינו צריכים לקנות אותם. במאנדיי, היום, רק לשם השוואה, מוציאים 30 שדרוגים ביום, והתוכנה שלנו היא על ענן. אמנם לא מדובר כל פעם בגרסאות מסיביות, אבל קצב השינוי הוא מהיר בערך פי 10,000. היום דברים קורים יותר מהר, זה לא קשור לאיך שאתם מתנהלים אלא לאיך שהעולם מתנהל".

המשמעות של המהירות הזאת היא שקבלת ההחלטות בחברות צריכה להיעשות בקצב מהיר יותר. הפיתרון שמאנדיי מצאה לכך הוא להעביר את קבלת ההחלטות לעובדים, ובכך לחסוך זמן רב על העברת מידע מהעובדים לדרג הבכיר, קבלת החלטות על ידם והורדת ההחלטה שהתקבלה בחזרה לעובדים.

אבל קבלת ההחלטות הזאת בדרג העובדים לא יכולה להתקיים בלי שתינתן לעובדים הגישה למידע. "הם צריכים להבין מה מזיז את החברה, איך ההחלטה שלהם תשפיע על שאר העובדים", מסביר זינמן. לדבריו, אחד הערכים החזקים ביותר בחברה הוא שקיפות, וזו כוללת גם את הנגשת המידע - לעובדים ולשותפים. "להיות שקוף זה להנגיש את המידע, שהעובדים יבינו מה הם רואים, על מה הם מסתכלים ואיך זה משפיע על החברה. יש לנו דשבורדים בחברה שמראים את הנתונים של החברה בזמן אמת - יעדי מכירות, מה המצב כרגע. כך למשל, יצרנו לצוות המרקטינג יכולת למדוד את עצמם ולקבל החלטות בעצמם. ככל שהם חשופים למידע של החברה, ככה הם יכולים לקבל יותר החלטות. החברה חוסכת ככה זמן רב על ישיבות ותהליכי קבלת החלטות. אנחנו בתור מנהלים צריכים להגיד לעובדים לאן ללכת, ולא מה לעשות".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker