יש לכם סמסונג? הסמארטפון שלכם עומד להתעדכן - הנה החידושים

בימים הקרובים יתחילו בעלי סמארטפונים של סמסונג לקבל למכשיריהם עדכון חדש, הכולל שדרוג למערכת ההפעלה אנדרואיד 10, וגרסה חדשה של ממשק המשתמש של סמסונג המכונה One UI 2 ■ אז מה יהיו החידושים ומתי צפויים לקבל אותם? תמשיכו לקרוא

שגיא כהן
שגיא כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הממשק החדש לסמארטפונים של סמסונג
שגיא כהן
שגיא כהן

בימים הקרובים יתחילו בעלי סמארטפונים של סמסונג לקבל למכשיריהם עדכון חדש, הכולל שדרוג למערכת ההפעלה אנדרואיד 10, וגרסה חדשה של ממשק המשתמש של סמסונג המכונה One UI 2.

סמסונג מחזיקה בנתח שוק של מעל 50% בישראל, כך שהעדכון החדש צפוי להשפיע בסופו של דבר על חלק משמעותי מאוד מכלל משתמשי הסמארטפונים בארץ. עם זאת, בניגוד לאפל שמשיקה את העדכון לכל דגמי האייפון בבת אחת, אצל סמסונג הסיפור שונה לחלוטין. רק דגמים בודדים יקבלו עדכון בטווח הזמן המיידי. בעלי מכשירים אחרים יצטרכו להמתין עוד חודשים ארוכים. ואילו בעלי מכשירים בני יותר משנתיים - כנראה לא יקבלו את העדכון כלל.

לאחר כמה עיכובים, הראשונים לקבל את העדכון החדש יהיו בעלי מכשיר גלקסי S10, כבר בימים הקרובים (אם לא יחולו עיכובים נוספים). שאר הדגמים יתעדכנו במהלך 2020. מכשירי Note10 יתעדכנו בינואר 2020 וכך גם Note9. גלקסי S9 מהשנה שעברה יתעדכן רק באפריל 2020. דגמים ישנים של סדרת הדגל כבר לא יזכו לעדכון.
בנוסף, מכשירי סדרת ה-A (דגמי 7, 9, 10, 20, 30, 50, 70, 80) יתעדכנו במהלך 2020 עד חודש יוני. מכשירי סדרת ה-J (6, 8) יתעדכנו רק ביוני-יולי.

סקירה של המאפיינים העיקריים בממשק החדש

כמה פיצ'רים העיקריים שצפויים להיכלל בעדכון החדש:

■ עיצוב מינימליסטי יותר שמשתלט פחות על המסך: אלמנטים ותפריטים ברחבי הממשק אמורים להיות כעת קטנים יותר ולתפוס פחות מקום במסך וכך להפריע פחות. למשל, חלונית שיחה נכנסת שקופצת על המסך תהיה קטנה הרבה - היא תציג רק את שם המתקשר ואייקון להשבת שיחה או דחייתה - ותסתיר פרטים מיותרים כמו תמונה, מספר טלפון ועוד. כך גם לגבי כל חלונית קופצת אחרת, כמו סרגל השמע – גם הם יהיו מצומצמים יותר.

■ מצב פוקוס (מצב מיקוד): מצב חדש שכלול באנדרואיד 10 ועוזר להימנע מהסחות דעת. אם אתם עסוקים בעבודה ולא רוצים שיפריעו לכם, מצב הריכוז החדש יאפשר לכם לבחור אפליקציות מסיחות דעת במיוחד – למשל אינסטגרם, מייל ועדכוני חדשות – ולהשבית אותן כל עוד אתם במצב מיקוד.

■ מצב חשוך: גם בגרסאות קודמות היה במכשירי סמסונג "מצב לילה" שהפך את הרקעים והתפריטים לשחורים. אך כעת השם משתנה למצב חשוך (Dark Mode), והוא מקיף יותר עמוק יותר: למשל, הוא מגיע כעת לאפליקציות נוספות, לווידג'טים וגם לטפטים שיהיו גם הם כהים כאשר המצב מופעל.

■ ממשק מחוות חדש: מעתה ניתן להשתמש על ממשק מחוות מגע דומות לאלה שבאייפון. למשל משיכה מצד המסך תחזור מסך אחד אחורה, משיכה עם האצבע מהחלק של התחתון של המסך תחזור למסך הראשי וכן הלאה. זה מצטרף לממשק המחוות הקיים של סמסונג מגרסאות קודמות, ולחילופין אפשר לבחור גם להציג את סרגל הניווט המסורתי.

■ מראה כללי משופר: אנימציות חדשות אמורות להפוך את השימוש הכללי לחלק ונעים יותר, וגם יש אפשרות להציג יותר לחצנים בווילון ההתראות העליון.

■ סל מחזור: נוספה תכונת סל מחזור לאפליקציית הקבצים שלי ולאפליקציית אנשי קשר. קבצים ואנשי קשר שיימחקו, יישמרו בסל המחזור למשך 15 יום ורק אז יימחקו לצמיתות

■ ממשק המצלמה התחדש והופך גם הוא למינימליסטי. כברירת מחדל, בחלק התחתון של המצלמה מוצגים כעת רק קומץ מצבי צילום בסיסיים. מי שרוצה מצבי צילום מתקדמים יותר, דרך לשונית "עוד" ניתן לבחור את המצבים מיוחדים נוספים שאתם רוצים שיוצגו גם הם בחלק התחתון (כמו "הילוך איטי" למשל).

■ פונקציית הקלטת מסך: בווילון ההתראות אפשר להציג מעתה לחצן מהיר להקלטת מסך. הוא יוצר וידיאו של כל מה שמתרחש על המסך, כולל סאונד.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker