סגירה ראשונה לקרשנדו ונצ'ר - קרן הון סיכון חדשה של יוצאי גיזה

הקרן תגייס 100-80 מיליון דולר ותשקיע בטרנספורמציה דיגיטלית בענפים מסורתיים באמצעות תוכנות ובינה מלאכותית ■ ד"ר יובל אבני, ממקימי הקרן: "קרשנדו ונצ'ר תגשר על הפער בין המשקיעים לצורכי המימון של חברות בשלבים מוקדמים"

אמיתי זיו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מייסדי קרשנדו ונצ'ר
אמיתי זיו

קרן הון סיכון חדשה בשם קרשנו ונצ'ר (Crescendo Venture Partners) מודיעה על סגירה ראשונה ותחילת ההשקעות בקרן, שעתידה לגייס 100-80 מיליון דולר. את הקרן הקימו שלושה מיוצאי קרן הון הסיכון גיזה - צבי שכטר, ד"ר יובל אבני וטל מזרחי - עם עוד שותף עצמאי, מארק קאוולרס. המשקיעה המובילה בקרן היא קבוצת קרשנדו השווייצית, חברה השקעות מולטי-דיספלינרית שמנהלת נכסים בשווי 3 מיליארד דולר.

על פי הודעת החברה, הקרן תשקיע בישראל בחברות בשלבים מוקדמים העוסקות בטרנספורמציה דיגיטלית בענפים מסורתיים. כך נמסר בהודעה הרשמית: "קרשנדו ונצ'ר פרטנרס תשקיע בסטארט-אפים ישראליים בשלבים מוקדמים בתחומי התוכנה, הביג-דאטה, בינה מלאכותית ולמידת מכונה - בדגש על מיזמי תוכנה המחוללים טרנספורמציה בענפים מסורתיים כגון חקלאות, חינוך, בנייה, בריאות ותעשייה".

שכטר הוא מוותיקי ההון סיכון בישראל וממקימי קרן גיזה, והוא השקיע בין היתר בסיאוטה, סולוטו ו-WalkMe. אבני הוא רופא מנתח, מרצה ליזמות בטכניון ולשעבר שותף בקרן החמישית של גיזה. למזרחי יש רקע בפיננסים ומשפטים, והוא כיהן כסמנכ"ל כספים בחברה PortAuthority שנמכרה לוובסנס ב-2006 ב-90 מיליון דולר. גם הוא היה שותף בקרן גיזה החמישית. קאוולרס הוא שותף עצמאיף ומשמש במקביל שותף בקרן הון סיכון ספרדית.

על הצורך בהקמת הקרן אמר אבני: "למרות הפוטנציאל האדיר של חברות בשלבים מוקדמים, יש כיום פער בין צורכי המימון של החברות לסכומים שמשקיעים מפנים בפועל להשקעה בשלבים מוקדמים. קרשנדו תגשר על הפער הזה, עם צוות שמציע ליזמים שילוב של ניסיון מצטבר בהשקעות ובניהול של חברות סטארט-אפ, לצד מערכת קשרים ענפה עם חברות ומשקיעים מאירופה, מאמריקה הלטינית ומאסיה, שמתעניינים בהשקעות בחברות תוכנה ישראליות".

עד כה קרשדנו ונצ'רס ביצעה השקעה אחת - בחברת לייטיקו, שגייסה ביולי האחרון 14.5 מיליון דולר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker