הסטארט-אפ אינדג'י נמכר תמורת כ-95 מיליון דולר לחברת סייבר אמריקאית

אינדג'י מנטרת פעילות ברשתות בקרה תעשייתית בזמן אמת; הרוכשת, טנאבל, היא חברת סייבר ציבורית שהונפקה לפני שנה ונסחרת לפי שווי של 2.6 מיליארד דולר

רותי לוי
רותי לוי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מייסדי אינדג'י מילֵה גנדלסמן, ברק פרלמן ועדו טריביצקי
מייסדי אינדג'י מילֵה גנדלסמן, ברק פרלמן ועדו טריביצקיצילום: יותם רונן

חברת הסייבר האמריקאית טנאבל (Tenable) דיווחה כעת, עם תום המסחר בנאסד"ק, כי חתמה על הסכם לרכישת הסטארט-אפ הישראלי אינדיג'י (Indegy), העוסק בהגנה על תשתיות תעשייתיות. העסקה הינה תמורת 78 מיליון דולר במזומן, וכן סכום של 15-17 מיליון דולר שיש בקופתה של אינדג'י וחוזרים לבעלי המניות שלה. בסביבת החברה טוענים כי העסקה כוללת רכיב מניות של כ-22 מיליון דולר שלא דווח בהודעה. 

מאז הקמתה ב-2014 גייסה אינדג'י 36 מיליון דולר. משקיעיה הראשונים היו שלמה קרמר וקרן מאגמה, בהמשך השקיעו בחברה גם הקרנות ורטקס ו-O.G Tech – זרוע השקעות ההיי-טק ש אייל עופר. בין המשקיעים הנוספים בחברה: האלוף במיל. עמוס ידלין ודייוויד פטראוס, לשעבר ראש ה-CIA. 

הטכנולוגיה של אינדג'י מנטרת פעילות ברשתות בקרה תעשייתית בזמן אמת, ומאתרת ניסיונות פריצה אליהן עוד לפני שנגרם נזק תפעולי. ההתראות כוללות מידע בנוגע למקור הפעילות, מהותה והשפעתה, כדי שהארגונים יוכלו להגיב לאיומים עוד לפני שיתגלו שינויים פיזיים כמו שינוי טמפרטורה או רמת לחץ. לקוחות החברה משתייכים למגוון מגזרים שבהם קיימות תשתיות תעשייתיות וקריטיות, כולל חברות גז, תחנות כוח וחברות אנרגיה, מתקני מים, ומפעלי ייצור, בהם יצרניות מזון וחברות תרופות. החברה מעסיקה כיום כ-65 עובדים, רובם בישראל. 

מייסדי אינדג'י - ברק פרלמן, מנכ"ל החברה; עדו טריביצקי, סמנכ"ל מחקר ופיתוח; ומילֵה גנדלסמן, סמנכ"ל הטכנולוגיות - הם בוגרי תוכנית תלפיות, ושירתו ביחידות מודיעין בצה"ל יותר מעשור. לפני הקמת החברה עבדו שלושת המייסדים בחברת Stratoscale שהקים אריאל מייסלוס, אחד ממייסדי אנוביט, שנרכשה על ידי אפל.

הרוכשת, טנאבל, היא חברת סייבר ציבורית שמתעסקת בזיהוי של חולשות ברכיבים שונים ברשתות ואינה נמצאת כעת בתחום התשתיות התעשיתיות. החברה הונפקה בנאסד"ק לפני שנה, ונסחרת כיום לפי שווי של 2.6 מיליארד דולר - כ-15% מתחת למחיר ההנפקה שלה ביולי שעבר. את 2018 היא סיימה עם הכנסות של 267 מיליון דולר, גידול של 42% משנה קודמת, והפסד נקי של כ-74 מיליון דולר, לעומת כ-42 מיליון דולר ב-2017. לחברה 27 אלף לקוחות, והיא מעסיקה מעל 1,200 עובדים. 

הרכישה תהפוך את אינדג'י למרכז הפיתוח של טנאבל בישראל, ולפי הצהרת החברה בכוונתה להכפיל את מספר העובדים במהלך השנה הקרובה. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker