"השלכות ברמת סגירת החברה": המענקים מהממשלה מתעכבים - והסטארט-אפים מתלוננים

קבוצת יזמים מתכתבת ביממה האחרונה על עיכוב בהעברת המענקים מרשות החדשנות ■ במייל ששלחה רשות החדשנות לפני שלושה שבועות נכתב כי המענקים מתמהמהים בשל אי העברת תקציבים מהאוצר

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אהרון אהרוןצילום: עופר וקנין

יזמי היי-טק מתכתבים ביממה האחרונה על המשמעויות של עיכוב בתשלומי מענקים שהובטחו להם מהמדינה דרך רשות החדשנות. ההתכתבות היא בהמשך למייל ששוגר אליהם לפני שלושה שבועות, ב-4 לחודש, ובו מכתב ממנכ"ל הרשות אהרון אהרון, ולפיו הרשות טרם קיבלה תקציב ממשרד האוצר, כתוצאה מעיכוב בהרכבת הממשלה.

המייל מרשות החדשנות שוגר ל-281 מנהלים - כאשר כל כתובות המייל חשופות, וכעת הוא משמש להתדיינות בין המנהלים על דרכים להפעלת לחץ כדי להעביר את התקציב. לפי הרשות, כ-70% מ-250 החברות הנתמכות על ידה, הם סטארט-אפים ולחלק גדול מהם יש תלות קריטית בתמיכתה, ובלעדיה לא יוכלו לשלם משכורות לעובדים.

מייסד הסטארט-אפ Quay יואב ליניק, פנה למכותבים וציין כי "נאלצנו השבוע לפטר עובדים עם כל הצער שבדבר. לא נוכל להמשיך להחזיק בצוות הקיים שגייסנו בעקבות אישור הפרויקט בידי הרשות".

מייסד הסטארט-אפ HeroKi אלון מגל הגיב: "כל תקציב המחקר והפיתוח של הסטארט-אפ שלי מתעכב בגלל הסיפור ההזוי הזה. וההשלכות לעתיד הם ברמת סגירת החברה. שלא נדבר על חברות כמוכם שצריכות לפטר עובדים. נראה שהמדינה מושבתת ולאף אחד לא אכפת, תודה רבה על היוזמה, הגיע הזמן להשמיע קול".

רשות החדשנות מסרה בהודעה לתקשורת כי היא "עוקבת בדאגה ובהבנה אחרי מצבן המתדרדר של מאות חברות. אנו עובדים בצמוד לאגף התקציבים ולחשב הכללי על מנת שהנושא יעלה בוועדת הכספים ביום שני הקרוב, ובכך יבוא לסיומו נושא זה. מיד עם הגעת הכסף נשחרר אותו לחברות".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker