עכשיו גם בישראל: כך תסתירו תגובות לציוצים שלכם בטוויטר

החל בימים האחרונים, משתמשי טוויטר בארץ יכולים להסתיר תגובות לציוצים שלהם - למשל אם מדובר בתגובות פוגעניות או לא רלוונטיות ■ המטרה של טוויטר היא לאפשר לאנשים "להרגיש בנוח ולהרגיש בטוחים" - אבל הפיצ'ר החדש מעורר גם חששות

שגיא כהן
שגיא כהן
טוויטר
טוויטרצילום: Kacper Pempel/רויטרס

החל בימים האחרונים, משתמשי טוויטר בישראל יכולים להסתיר תגובות שנכתבו לציוצים שלהם, למשל אם מדובר בתגובות פוגעניות או לא רלוונטיות. מדובר בפיצ'ר שכבר נבדק בארה"ב ובמדינות אחרות בחודשים האחרונים, וכעת טוויטר הרחיבה אותו רשמית לעולם כולו - לרבות ישראל.

כך זה עובד: אם פירסמתם ציוץ ומישהו השאיר לכם תגובה בעייתית שאתם מבקשים להסתיר – לחצו על החץ החץ הקטן האפור שבפינה העליונה של ציוץ התגובה, ובחרו ב"הסתר תשובה". חשוב להדגיש שהתגובה לא תימחק - אנשים שירצו בכך יוכלו עדיין לצפות בה. כדי להציג את רשימת התגובות המלאה יש להקיש על האייקון החדש שמופיע בתחתית ציוצים עם תגובות מוסתרות.

המטרה של טוויטר היא לאפשר לאנשים "להרגיש בנוח ולהרגיש בטוחים". ברשת החברתית הבינו שפעמים רבות מגיבים לציוצים יכולים להסיט בקלות את הדיון או להשאיר תגובות פוגעניות ומעליבות (טרולים). זו תופעה נרחבת ונפוצה ביותר בטוויטר, גם הישראלי. לפיכך, הסתרת ציוצים עשויה לשמש אמצעי "עדין" יותר בהתמודדות עם טרולים ועם תגובות פוגעניות, מרגיזות או בעייתיות – ביחס לחסימה רגילה.

עם זאת, החשש כעת הוא כמובן שהאמצעי הזה ישמש לרעה, בעיקר אנשים עם חשבונות פופולריים כמו מובילי דעה, עיתונאים, פובליציסטים, אנשי ציבור ופוליטיקאים. אם ירצו, הם יוכלו להסתיר כל ציוץ ביקורתי, כזה שמתקן כשל או טעות בדבריהם - או סתם כזה שאינו מוצא חן בעיניהם. חשש נוסף הוא שהאייקון הבולט, המסמן לכולם שיש תגובות מוסתרות לציוץ, דווקא יגרום לתופעה הפוכה: משתמשים יקדישו תשובת לב מיוחדת לציוצים המוסתרים, והשיח יתרכז דווקא סביב עניין ההסתרה עצמו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker