הרדאר הזעיר שווה הרבה כסף: Vayyar מגייסת 109 מיליון דולר

החברה מפתחת רדאר זעיר - המבוסס על 72 אנטנות רדיו - שיכול לחוש את הסביבה ולזהות עצמים בדיוק רב ללא מצלמה וללא תלות בתנאי תאורה ומזג אוויר

אמיתי זיו
חברת ויאר
חברת ויארצילום: ללא קרדיט
אמיתי זיו

הסטארט-אפ Vayyar הודיע היום (ד') על גיוס גדול של 109 מיליון דולר, בסבב גיוסים רביעי, שמביא את סך הגיוסים בחברה ל-188 מיליון דולר. הסבב הנוכחי היה בהובלת קוך דיסטרפטיב טכנולג'י ו-Regal Four והשתתפו בו גם המשקיעות הקיימות בחברה: קרן בסמר, בטרי ונצ'רס, ICV, כללטק וקרנות אחרנות.

ויאר שנוסדה בסוף 2011, מעסיקה כיום 150 עובדים והיא מפתחת רדאר זעיר - המבוסס על 72 אנטנות רדיו - שיכול לחוש את הסביבה ולזהות עצמים בדיוק רב ללא מצלמה וללא תלות בתנאי תאורה, מזג אוויר, עשן או מכשולים אחרים. הרדאר אפילו מסוגל "לראות" דרך קירות או דרך גוף האדם. המוצר של החברה מיועד לתעשיות שונות ומוצרים שונים, למשל בתחום הבית החכם, כשהשבב מאפשר זיהוי כניסה לא מורשית לבית או מאפשר שמירה על מבוגרים וילדים, מבלי לפגוע בפרטיות שלהם. בתחום המשרד החכם, החברה מאפשרת לנטר ולספור עובדים. ובתחום הקמעונות, הרדאר יכול לעקוב אחרי התנהגות המשתמשים במעברים. בסביבת הרכב ויאר יכולה לעקוב אחרי ערנות נוסע או אם נשכח תינוק באוטו. יש לחברה גם יישומים לתעשייה ולפסי יצור ולתחום הרפואי, כמו זיהוי גידולים ואחד ממוצרי החברה מסייע בגילוי מוקדם של סרטן השד.

הדגמה למוצר של ויאר

רביב מלמד, מייסד-שותף, מנכ"ל ויו"ר Vayyar, מסר: "אנו שמחים להיכנס לשותפות עם Koch ו-Regal Four. התרבות היזמית של Koch והובלתה בשווקים ובתעשיות מרובות יעזרו להאיץ את צמיחתה של Vayyar בשווקים קיימים ולפתח שווקים נוספים. רוב מוצריה של החברה מוכוונים לשמירת חיי אדם, מתינוקות שנשכחו ברכב ועד גילוי מוקדם של סרטן שד. ובעזרת סיבוב ההשקעה הנוכחי, נוכל להנגיש מוצרים אלה לאנשים רבים ככל האפשר. סיבוב ההשקעה גם מאפשר לנו להרחיב את הפעילות שלנו בישראל לחיפה וירושלים בכדי לתת מענה לקצב הפיתוח המהיר של החברה והגידול במספר לקוחותיה".

"פיתוחים חדשים בתחום חיישני הדמיה הינם חיוניים, מכיוון שהטכנולוגיה ממשיכה לשנות את כלל ההיבטים בחברה", אמר צ'ייס קוך, נשיא Koch Disruptive Technologies. "אנו רואים פוטנציאל מדהים בשילוב הטכנולוגיה החדשנית של Vayyar וצוות ההנהגה שלה יחד עם הטווח והיכולות הגלובליות של Koch ליצור פריצות דרך במגוון רחב של תעשיות".

קוך תעשיות, בבעלות משפחת קוך, הוא קונגלומרט של נפט, גז וסחורות שמרכזו בוויצ'יטה שבמדינת קנזס, ארה"ב. מחזור המכירות של החברה היה ב-2018 על 110 מיליון דולר. קודם להשקעה הזו השקיעה ב-2017 זרוע ההזנק של התאגיד ב-INSIGHTEC הישראלית 150 מיליון דולר. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker