אמיתי זיו

הפינטק רותח: אחרי גיוס של 176 מיליון דולר של פאנדבוקס בספטמבר האחרון, כעת מודיעה חברת בלו ויין (BlueVine) על גיוס משמעותי של 102.5 מיליון דולר. "סבב הגיוס הנוכחי יאפשר לחברה לבנות את הדור הבא של בנקאות מקוונת לעסקים קטנים", נמסר בהודעת הגיוס.

"סבב גיוס זה הובל על ידי ION Crossover Partners וכלל את כל המשקיעים העיקריים הקיימים, לרבות, לייטספיד, Menlo ונצ'רס, 83North ,SVB, סיטי ונצ'רס, M12 (קרן הון הסיכון של מיקרוסופט) ומשקיעים פרטיים", נמסר מהחברה. "הסבב כלל גם משקיעים חדשים לרבות, OG Tech (קרן הון הסיכון של אייל עופר), וינטג' ו- Maor Investments".

עם הגיוס הנוכחי יעמדו סך הגיוסים בחברה על 242 מיליון דולר. בלו ויין עוסקת בתחום האשראי לעסקים קטנים בארה"ב, שסובלים מהיעדר גישה לאשראי בבנקים המסורתיים. החברה עוסקת בחישוב הסיכון והעמדת קווי אשראי, הלוואות והקדמת תשלום חשבוניות (פקטורינג), תמורת ריבית. באחרונה החלה לספק גם שירות של חשבון עו"ש נטול עמלות לעסקים אלו.

מהחברה נמסר: "שירות חשבון העו"ש העסקי של בלו ויין, עליו הודיעה החברה באוקטובר 2019, מפשט ומשפר את חוויית הבנקאות עבור העסקים הקטנים בארה"ב, באמצעות מערכת אינטואיטיבית וקלה לשימוש, כרטיס דביט עסקי של חברת מאסטרקארד ומוצרים נוספים המאפשרים לאותם עסקים קטנים לנהל את פעילותם העסקית השוטפת היומיומית. השירות מוצע בצירוף ריבית של 1% על יתרת זכות וללא עמלות חודשיות". מהחברה נמסר כי לאורך חייה סיפקה מוצרי אשראי ל-20 אלף עסקים אמריקאים בהיקף מצרפי של 2.5 מיליארד דולר.

"סבב הגיוס נותן חיזוק נוסף לחזון של החברה ויסייע לדמוקרטיזציה של הבנקאות העסקית עבור עסקים קטנים שכבר זמן רב אינם זוכים לשירותים בנקאיים ראויים בארה"ב", הוסיף אייל ליפשיץ, מנכ"ל ומייסד בלו ויין. יש לציין כי בלו ויין היא הפתרון הטכנולוגי אך הקצאת האשראי ושירותי הבנקאות מסופקים בפועל עם מוסדות פיננסיים אחרים שבלו ויין התקשרה עימם.

מטרת הגיוס הנוכחי היא להרחיב את המוצר הבנקאי שהיא מספקת והשירותים שנכללים בו, מסבירה החברה. את בלו ויין הקימו ניר קלר, אייל ליפשיץ, ומוטי שטנר (שכבר אינו בחברה) ב-2013. החברה מעסיקה 316 עובדים, 110 מהם בישראל.

תחום הפינטק הוא אחד הבולטים בשדה ההזנק בישראל, עם 417 חברות פעילות, לפי נתוני סטארט-אפ ניישן סנטרל. חלק גדול מהחברות בתחום עוסקות בהערכת סיכון על בסיס ניתוח מגוון מקורות ופרמטרים. על בסיס הערכת הסיכון ניתן לקבוע לחברה עלות הקצאת אשראי, סיכוי לעמוד בתשלום, גובה פרמייה בטיחות וכדומה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker