אחרי שנתיים וחצי: Gett סוגרת את ג'ונו שרכשה ב-200 מיליון דולר

גט סוגרת את הפעילות האמריקאית שלה וחותמת על הסכם אשר יאפשר ללקוחותיה העסקיים שנוסעים לארה"ב להזמין נסיעות דרך אפליקציית גט ולקבל רכב של ליפט

רותי לוי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מונית של חברת Gett
רותי לוי

חברת המוניות גט חתמה על שיתוף פעולה אסטרטגי עם ליפט האמריקאית. שיתוף הפעולה מאפשר ללקוחותיה העסקיים של גט מממדינות כמו ישראל, רוסיה, ובריטניה, שנוסעים לארה"ב, להזמין נסיעות דרך אפליקציית גט ולקבל רכב של ליפט.

במקביל, גט מוותרת על הלקוחות הפרטיים בארה"ב וסוגרת את שירות הנסיעות העצמאי שלה בניו יורק - הפועל תחת המותג ג'ונו. גט שיגרה בדקות האחרונות הודעה לתקשורת ובה הסבירה כי הפעולות נובעות מהחלטה להתרכז במגזר העסקי "כחלק מהתוכנית האסטרטגית הכללית של החברה לקראת ההנפקה הקרובה".

ג'ונו מעסיקה בישראל 60 עובדים ועוד כ-75 עובדים בארה"ב שכעת מפוטרים מהחברה. העובדים הישראליים מועסקים בתפקידי תמיכה, בדיקות, אופרציה, ומוצר - והמהלך הגיע עבורם בהפתעה, כשרק בשבוע שעבר עוד רואיינו אנשים לחברה.

הפעילות של ג'ונו מבוססת על רכישה שביצעה גט באפריל 2017 תמורת 200 מיליון דולר כדי לקבל דריסת רגל בשוק האמריקאי. ג׳ונו נחשבת לחברה שלישית בגודלה בשוק האפליקציות בניו יורק, אחרי אובר וליפט. גט ניסתה בעבר למכור את פעילותה של ג'ונו, אולם ללא הצלחה.

ערוצי תקשורת בחו"ל ציטטו בעבר מקורות בענף שטענו כי ג'ונו הישראלית מפסידה מיליון דולר בחודש, ולפי הנתונים של איגוד הנהגים החופשיים בניו יורק, היא מסיעה 14 מיליון נסיעות בשנה - כלומר, הפסד של 86 סנט לנסיעה. בלוג כלכלי שדיווח על כך שג׳ונו עומדת למכירה, תהה בציניות: "לא ברור מה בדיוק מוכרים כאן מלבד רשימת הנהגים ורשימת נוסעים שהצטברה בחברה". תקנת שכר המינימום על נהגים בניו יורק שנכנסה בפברואר, מקשה עוד יותר על שולי הרווח של חברות האפליקציות מפעילותן במדינה, ומדינות נוספות בארה"ב עשויות ללכת בעקבותיה. 

במארס אמר מייסד ומנכ"ל גט, דייב וייסר, כי החברה מתכננת לצאת להנפקה ראשונית לציבור (IPO) השנה, וכי היא שוקלת להנפיק בבורסת לונדון או בישראל.  לדבריו, יותר מ-50% מההכנסות של גט מגיעים מחשבונות עסקיים – וכ-15 אלף חברות משתמשות בשירותי החברה. החברה הפסידה 3.5 מיליון דולר ב-2018, ווייסר טוען כי החברה תסיים את 2019 ברווח תפעולי. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker