אנג'י של אורי לוין מפטרת כמחצית מהעובדים – ועוברת להתמקד במוצר לעסקים

החברה, שפיתחה במקור אפליקציה המתריעה על תקלות ברכב, מפטרת 10 עובדים, בעיקר בתחומי השיווק והדיגיטל ■ אנג'י: "החברה נמצאת בעיצומו של תהליך מיקוד בפיתוח הטכנולוגיה של המוצר העסקי וממשיכה לשתף פעולה עם שותפים אסטרטגיים, בידה כמה אפשרויות גיוס"

שגיא כהן
שגיא כהן
מייסד ווייז, אורי לוין
אורי לוין

חברת הסטארט-אפ הישראלית אנג'י (Engie) פיטרה כמעט מחצית מכוח האדם שלה: כ-10 מתוך 22 עובדים, כך נודע ל-TheMarker.

אנג'י, שהוקמה ב-2014, פיתחה במקור אפליקציה המספקת לנהג דיווח על מצב הרכב, מתריעה על תקלות ומסבירה בעיות, וגם מאפשרת לקבל הצעות מחיר ממוסכים קרובים. החברה ביצעה שינוי כיוון, ועברה לפתח מערכת לניהול ואחזקה מרחוק של ציי רכב. מדובר בכלי דיאגונסטיקה המאפשרים למנהלי ציי רכב או רשתות מוסכים לעקוב מרחוק אחר מצב הרכב, לזהות תקלות ובמקרה הצורך להפנותו למוסך. החברה אמרה בעבר שיש לה כמה שיתופי פעולה ולקוחות ברחבי העולם למוצר זה.

ההתמקדות במוצר העסקי לציי רכב באה לידי ביטוי כעת גם בצמצומים - רוב הפיטורים הם של צוותי שיווק ודיגיטל, כך שבחברה נותרו בעיקר אנשי פיתוח וטכנולוגיה. אנג'י תמשיך להציע את המוצר הצרכני שלה לרכב הפרטי והאפליקציה תמשיך לפעול, אך היא תפסיק להשקיע בקידום ובשיווק שלו.

אנג'י הוקמה על ידי אלון הנדלמן, גל אהרון, ירדן גרוס והיזם אורי לוין, המשמש גם יו"ר החברה ומשקיע. החברה גייסה עד היום 7 מיליון דולר ממשקיעים שונים, בהם Cardif ו-BNP Paribas (זרוע הביטוח של הבנק העולמי BNP). בשנה האחרונה עזב המנכ"ל אריאל סצ'רדוטי את תפקידו ובמקומו התמנה הנדלמן. סצ'רדוטי הצטרף לקרן founders kitchen The של לוין.

לוין היה אחד ממייסדיי ווייז ועזב לאחר המכירה לגוגל. מאז השקיע או היה מעורב בהקמה של שורה של חברות – אך לא כולן התרוממו. בשנים האחרונות נסגרו למשל הסטארט-אפים זיק, ספאם-אוף ו-mego שבהם היה מעורב.

מאנג'י נמסר בתגובה: "אנג'י, המפתחת פתרון דיאגנוסטיקה מרחוק לכלי רכב, נמצאת בעיצומו של תהליך מיקוד בפיתוח הטכנולוגיה של המוצר העסקי (B2B) מתוך כוונה למנף אותו לשיתופי פעולה מול שחקנים ברחבי העולם. בשנה האחרונה החברה מפוקסת על המוצר העסקי שלה, המספק מענה טכנולוגי חכם שמייעל היבטים של ניהול ותפעול בחברות דילרשיפ, מוסכים, ציי רכב גדולים ועוד.

"לצורך מימוש תוכנית זו נפרדה אנג'י מהעובדים שעסקו במשימות אופרציה, שיווק ודיגיטל, אשר אינם רלוונטיים ליעדי החברה העדכניים, והשאירה את צוות הפיתוח בשלמותו. החברה ממשיכה את שיתופי הפעולה הגלובליים עם שותפים אסטרטגיים בהם טויוטה גרמניה, בוש, Itau ועוד. בידי החברה כמה אפשרויות גיוס אסטרטגיות שנבחנות כעת על מנת לתמוך במהלך העסקי".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker