גיל דיבנר מגייס קרן חדשה: "רוצה להיות היותם אוטולנגי של ההון סיכון"

הקרן החדשה Angular Ventures תשקיע במיזמים אירופים וישראלים בשלבים מוקדמים ■ "זה כמו האוכל הישראלי: הסגנון הוא שאפתני, אגרסיבי, שלא מקבל גבולות ואיסורים, אבל עם יכולת להוציא לפועל"

אמיתי זיו
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גיל דיבנר
גיל דיבנר

משקיע ההון סיכון הישראלי גיל דיבנר מודיע על גיוס והשקה של קרן חדשה: Angular Ventures, שתשקיע במיזמים אירופים וישראלים בשלבים מוקדמים (Pre A) או כפי שדיבנר מגדיר זאת: "קרן של צ'ק ראשון". בשיחה עם TheMarker הוא מוסיף: "רצינו לגייס 25 מיליון דולר ולבסוף גייסנו 41 בגלל ביקושים". הקרן ביצעה עד כה 12 השקעות ויש לה יעד להוסיף 5 עד 7 השקעות נוספות כל שנה.

דיבנר הוא משקיע ותיק שעבד לאורך השנים בקרנות הישראליות ג'נסיס וג'מני, והשקיע בחברות כמו Sisense ו-Jfrog ואז עבר לעבוד בקרנות אירופיות, אינדקס ו-DFJ. על אנגולר הוא מספר: "כשעבדתי באירופה לא היו משקיעים בשלבים מוקדמים בחברות אנטרפרייז, וכל פעם שהבאתי הצעה להשקיע בחברות מהסוג הזה, גם טכנולוגיה מדהימה, אמרו לי 'זה מסוכן מידי' או 'זה מורכב מידי', אז הבנתי שיש הזדמנות להרים משהו חדש".

הקרן החדשה רוצה לייצא קצת מהידע הישראלי בהשקעות VC ליזמים אירופים כפי שמסביר דיבנר: "אני רוצה להיות היותם אוטולנגי של ההון סיכון; לייצא את הפילוסופיה והגישה הישראלית לאירופה. נאמר, אם יש יזם טוב בפורטוגל, בגלל שהוא פורטוגזי אין לו עם מי לדבר כי אין תעשיית הון סיכון בפורטוגל ובארה"ב לא יסתכלו עליו כי הוא לא למד בסנטפורד ולא עבד בגוגל. אני טס עוד כמה ימים לראות חברה בגנואה איטליה. חברה שכולם דוקטורים, מוצר אמיתי ולקוחות אבל אף אחד לא מוכן לדבר איתם כי יש להם מבטא איטלקי. ישראל היא מובילה עולמית בחדשנות פר קפיטה אבל יש עוד 'ישראל' נסתרת מפוזרת באירופה ויזמים שאין להם עם מי לדבר".

כשאתה מדבר על הפילוספיה, הסגנון והגישה הישראלית, מה הכוונה? 

"זה כמו האוכל הישראלי: הסגנון הוא שאפתני, אגרסיבי, שלא מקבל גבולות ואיסורים, אבל עם יכולת להוציא לפועל. בכל מקום שאליו אני נוסע באירופה יש מטבח ישראלי, יש כאלו שזה לא הטעם שלהם אבל יש כאלו שכן. אני רוצה לעשות את אותו הדבר עם ההון סיכון - לישראל יש Know How בתחום ההשקעות והכניסה לארה"ב ואני רוצה להביא את זה לעוד מקומות".

במה אתה יכול לעזור לסטארט-אפים אירופים? 

"לא משנה מאיפה החברה, בסוף האתגר שלה הוא אותו אתגר כמו כל סטארט-אפ, לפרוץ לשוק רחוק וזר. אני מדמה את זה לנחיתה בשדה תעופה JFK בניו יורק; לא משנה מאיפה הגעת אתה עובר את אותו המסלול". לקרן יש סניף אמריקאי, אך דיבנר עצמו פועל מלונדון על מנת להיות קרוב להזדמנויות.

למרות הנטייה האירופית של הקרן, חצי מההשקעות של הקרן נעשו בישראל. דיבנר מבהיר: "אני מאד ציוני, אבל אני אהיה ציוני בזמן הפרטי שלי. אין לי מטרה לשים X מהכסף בישראל או במקום אחר. אנגולר היא קרן שמכוונת למוצר ולשוק אבל אגנוסטית מבחינה גיאוגרפית".

מה אתה מציע ליזמים ישראלים שאין בקרנות האחרות? 

"גם ליזמים ישראלים אין הרבה מקומות לצ'ק מוקדם ומקצועי, ולי יש טרק רקורד מצויין בשבלים המוקדמים - השקעתי מוקדם בסייסנס כשאף אחד לא רצה לגעת בהם ויש עוד דוגמאות. יש לי גישה רחבה ובינלאומית ואני מכיר את השוק ברמה בינלאומית".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker