יימכר ב-400 דולר: הצמיד הישראלי שמפעיל משקפיים חכמים בעזרת אותות מהמוח

וורבל דיוויסס מיקנעם מאמינה שהמוצר ישמש בעיקר לקוחות בשוק התעשייתי ■ החברה החלה לקבל הזמנות מוקדמות ומתכננת לשלוח את המוצר ללקוחות בתוך 3 חודשים ■ מתחרה מארה"ב נרכשה באחרונה על ידי פייסבוק בכמיליארד דולר

שגיא כהן
שגיא כהן
צמיד חכם Wearable Devices
הצמיד החכם של Wearable Devices
שגיא כהן
שגיא כהן

חברת וורבל דיוויסס (Wearable Devices) הישראלית, הכריזה היום (ב') כי היא צפויה להשיק בקרוב צמיד לביש חכם, המאפשר לשלוט במשקפיים חכמים באמצעות ניטור אותות עצביים מהמוח. הצמיד יהיה זמין לרכישה ב-400 דולר.

Mudra XR היא רצועה שנלבשת על פרק כף היד, ומאפשרת לשלוט במשקפי מציאות רבודה או מציאות מדומה באמצעות תנועות אצבע קטנות. בניגוד לטכנולוגיות אחרות, היא לא מבוססת על טכנולוגיית זיהוי תנועה, אלא זיהוי הפקודות שנשלחות מהמוח לכף היד. 

על פי החברה, "בעת הנעת אצבעות כף היד, המוח שולח פקודות על גבי המערכת העצבית הסנסו-מוטורית, שאותה מזהים אלקטרודות וחיישנים על הצמיד. אלגוריתמים מתקדמים של למידת מכונה ולמידה עמוקה מפענחים את האותות ומזהים את האצבע שהמשתמש הזיז. הצמיד מתרגם זאת לפקודה שנשלחת למשקפיים החכמים בהתאם לתנועת האצבעות. כך הצמיד מאפשר פונקציונליות דומה לזו של עכבר המחשב". 

בחברה מאמינים כי המוצר ישמש בעיקר לקוחות בשוק התעשייתי של משקפי AR, כדוגמת מג'יק ליפ וואן או הולולנס 2 של מיקרוסופט. במשקפיים אלה מופיעים אלמנטים דיגיטליים על פני המציאות. לדוגמא, הוראות המופיעות בפני טכנאי כיצד לתקן תקלה.

Wearable Devices צמיד

את המודרה XR מחברים למשקפיים כאביזר חיצוני באמצעות בלוטות', ואז ניתן לשלוט בפונקציות מסוימות בתנועות אצבע קלות. לדברי אשר דהן, מנכ"ל ומייסד שותף של החברה, "אלה מחוות פשוטות ואינטואיטיביות. למשל אפשר לבצע בחירה של אובייקט, גרירה ושחרור באמצעות הצמדה בין האגודל לאצבע. החזון הוא שהממשק יוכל לגשר בין הכוונה של המשתמש לבין ביצוע פעולה ממשית במכשירים המחוברים". בשלב הבא, הוא אומר, החברה רוצה לשלב את הטכנולוגיה בתוך שעון חכם כך שהוא יהפוך ל"שלט אוניברסלי", שיפעיל כל מוצר דיגיטלי בסביבת המשתמש באמצעות תנועות אצבע.

מכרה ל-175 חברות את ערכת הפיתוח המוקדם

צמיד חכם Wearable Devices
הצמיד החכם של Wearable Devices

וורבל דיוויסס הוקמה ב-2014 בידי אשר דהן, גיא וגנר וליאור לנגר ומעסיקה תשעה עובדים ביקנעם. היא מדווחת כי גייסה כ-2 מיליון דולר ממשקיעים ומקרן Alumot VC, וכן 1.5 מיליון דולר במענקים מרשות החדשנות. לדברי דהן, החברה מתכוונת לפעול בשני ערוצים. האחד, מכירת המוצר Mudra XR לצרכן הסופי. החברה החלה לקבל הזמנות מוקדמות ומתכננת להתחיל לשלוח את המוצר ללקוחות בתוך 3 חודשים.

המודל השני הוא מכירת רישיונות ליצרניות עבור שימוש בטכנולוגיה במוצרים שונים. עד כה, החברה כבר מכרה ל-175 חברות את ערכת הפיתוח המוקדם שלה, לצורך ביצוע אינטגרציה במכשירים שהן מפתחות, בעיקר בתחומי ה-AR וה-VR. 

החברה הישראלית אינה לבד בשוק הזה: חברת Ctrl Labs האמריקאית פיתחה צמיד לשליטה במכשירים באמצעות אותות מהמוח, המבוסס על עיקרון דומה. היא נרכשה לאחרונה בסכום המוערך במיליארד דולר על ידי פייסבוק. ובינתיים, שורה של גופים וחברות פועלים לפיתוח ממשקי שליטה מתקדמים במכשירים באמצעות המוח והמחשבה, כמו נוירלינק של אילון מאסק.

החברה מדגימה היום (ב') את המוצר בכנס AWE בתל אביב העוסק בטכנולוגיות מציאות מדומה ומציאות רבודה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker