גייסו 10 מיליון דולר כדי לסייע לעסקים לקבל הלוואה

חברת הפינטק Become - שמפתחת זירת מסחר דיגיטלית להלוואות לעסקים קטנים ובינוניים, הודיעה על השלמת סבב גיוס הון בסך 10 מיליון דולר וסכום של 2.5 מיליון דולר בחוב ■ מספקת את השירות בארה"ב ובאוסטרליה ■ מעסיקה 35 עובדים בישראל ומבטיחה לגייס 10 נוספים

רפאלה גויכמן
רפאלה גויכמן
Become מנכ"ל
עובדי המרכז הישראלי של חברת הפינטק Becomeצילום: סיגל אמון

חברת הפינטק Become (לשעבר Lending Express), שמפתחת זירת מסחר דיגיטלית להלוואות לעסקים קטנים ובינוניים, הודיעה היום (ג') על השלמת סבב גיוס הון בסך 10 מיליון דולר וסכום של 2.5 מיליון דולר בחוב.

את סבב הגיוס הובילו הקרנותBenson Oak  - של בנק ההשקעות הצ'כי-אירופי - המשקיעה בסטארטאפים ישראלים, והקרן היפנית-ישראלית - מג'נטה ונצ'רס. בסבב השתתפו גם Rio Ventures Holding, אנטרי קפיטל ו-iAngels. ויולה. קרדיט העניקה את החוב לחברה. סבב הגיוס הקודם של החברה היה במאי 2018 ומאז שהוקמה החברה לפני שלוש שנים גייסה ביקום 15.2 מיליון דולר.  

גישה חינמית לכל אפשרויות ההלוואה

Become מפתחת פלטפורמה שאמורה לסייע לעסקים בינוניים וקטנים למקסם את בקשת ההלוואה שלהם כך שהם יקבלו את המימון הדרוש לקיום אותו עסק, ומספקת את השירות לעסקים בארה"ב ואוסטרליה.

חברת הפינטק Become עדן עמירב, עירי עמירב, אמיר לייטרסדורף
מייסדי Become, עדן עמירב, עירי עמירב ואמיר לייטרסדורףצילום: סיגל אמון

הפלטפורמה של Become פועלת כמו של מנוע החיפוש אקספידיה - עסק שמעוניין לקבל הלוואה נרשם למערכת בתהליך זריז, המערכת מקבל את הדרישה שלו ויוצאת בקריאה למלווים. כל מלווה שמעוניין לספק את ההון הדרוש מגיש הצעת מימון והעסק מקבל פיד של הצעות מרוכז במקום אחד ויכול להשוות בין כל ההצעות ולהחליט על ההצעה שמתאימה לו. 

המערכת  מוגדת "דיגיטלית וחינמית", כך שהעסק שמבקש את ההלוואה יכול לעשות זאת מכל מקום וללא עלות כספית. "זאת הפעם הראשונה שיש לעסקים בארה"ב גישה לכל אפשרויות ההלוואה השונות בלי שזה עולה להם כסף", מסביר עדן עמירב, מנכ"ל Become. אנחנו מקבלים אחוזים שמשלם המלווה על כל עסק שהשגנו לו הלוואה. זה מבטיח לעסק שמצטרף לפלטפורמה, שנמצא לו רק מלווים שמתאימים לו. אנחנו הופכים את היוצרות - עסק היום מגיע לבנק ומבקש הלוואה אומרים לו כן או לא. פה המלווה פונה לעסק ומבקש ממנו שיקח את הכסף. המלווים רודפים אחרי העסקים".

הסיכון - על המלווה בלבד

הפלטפורמה של Become מאפשר לכל סוגי העסקים לנסות לגייס הלוואה בין אם מדובר במרפאת שיניים, קבלן שיפוצים או מסעדה, כאשר הסיכון בהצעת המימון, כפי שמסביר עמירב - נופל על המלווה בלבד. "מי שלוקח את הסיכון הגדול הוא המלווה כי ההלוואות הן ללא ביטחונות. בעולם האמיתי הבנק מבקש פקדונות - שבעל העסק ישים כסף בצד. אצלנו המלווה מעריך את הסיכון בהלוואה בלי פיקדון שהכסף יחזור. בגלל שמדובר בהלוואות ללא ביטחונות - רוב העסקים לא עוברים. האתגר שלנו הוא לעזור בכל זאת לכמה שיותר עסקים ללמוד לשפר את הפרופיל שרואים המלווים כדי שבעתיד כן יקבל הלוואה".

המלווים שפועלים באמצעות הפלטפורמה של Become, יכולים להציע כל סוג של הלוואה בין אם לתת מימון ישיר או קו אשראי וביניהם חברות ציבוריות או סטארטאפים שעוסקים במתן הלוואות כמו חברות הפינטק בלו ויין (BlueVine) ופאנדבוקס הישראליות או פלטפורמת המימון האמריקאית Kabbage.  

חברת הפינטק Become עדן עמירב, מנכ"ל
"זאת הפעם הראשונה". עדן עמירב, מנכ"ל Becomeצילום: עידית ניסנבוים

תגייס 15 עובדים נוספים

לדברי החברה, מאז הקמתה הצטרפו לפלטפורמה של ביקום יותר מ-200 אלף עסקים קטנים ובינוניים שקיבלו באמצעותה הלוואות בסכום מצטבר של 170 מיליון דולר. עוד מדווחת החברה כי בשנה האחרונה בלבד חל גידול של 155% במספר ההלוואות - גידול של 209% בהיקפי ההלוואות ועלייה של 107% במספר הלקוחות.

עמירב טוען כי הלוואה ממוצעת שנעשית באמצעות הפלטפורמה עומדת על 30 אלף דולר לעסק, וכי הלוואה הגבוהה ביותר שהחברה סייע לעסק לקבל עמדה על 400 אלף דולר. 

Become נוסדה ב-2016 על ידי עדן עמירב, שמכהן כמנכ"ל החברה, עירי עמירב ואמיר לייטרסדורף שחברים בדירקטוריון החברה, וגיא ציפורי. לחברה משרדים בתל אביב וסן פרנסיסקו, היא מעסיקה 35 עובדים בישראל ועוד שני עובדים במשרד שבסן פרנסיסקו שאחראי על הקשר השוטף עם המלווים שפועלים בפלטפורמה של החברה.

ההון שגוייס ישמש את החברה להרחבת פעילותה בארה"ב ובאוסטרליה ולהעמקת פיתוח הפלטפורמה הטכנולוגית. החברה מתכננת לגייס כ-15 עובדים נוספים מתוכם 10 בישראל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker