ענקית התעשייה השוודית SFK רוכשת את פריסנסו הישראלית

סכום העסקה לא פורסם, אך על פי הערכת גורמים בתעשייה מדובר בכ-35 מיליון דולר ■ פריסנסו מפתחת טכנווגיה שיכולה לזהות מראש תקלות במכונות תעשייתיות

רפאלה גויכמן
רפאלה גויכמן
צוות פריסנסו
צוות פריסנסו

ענקית התעשייה השוודית SKF הודיעה היום (ב') על רכישת פריסנסו (Presenso) הישראלית. החברה פיתחה מערכת מבוססת בינה מלאכותית לשיפור ביצועי מכונות ומניעה מראש של תקלות. פרטי העסקה לא נחשפו, אבל על פי הערכה של מקורות בתעשייה, מדובר בסכום של כ-35 מיליון דולר.    

הטכנולוגיה שפיתחה פריסנסו שייכת לתחום התעשייה החכמה (Industry 4.0). היא מאפשרת לזהות מראש כשל במכונות תעשייתיות ולמנוע תקלות עתידיות באופן אוטומטי, באמצעות חיישנים שמתחברים למכונות ולמידת מכונה.

הפיתוח של חברת פריסנסו

המערכת של פריסנסו מזרימה נתונים בזמן אמת לענן, שם היא מבצעת ניתוח של הביצועים של חלקי המכונה ומאפשרת לא רק לחזות תקלות, אלא גם לדעת מתי הן עלולות להתרחש. בין הלקוחות שלהן העניקה החברה את שירותיה נמנים חברת סימנס וחברת החשמל הפורטוגלית EDP.

פריסנסו - שנכללה בשנה שעברה ברשימת Cool Vendors של חברת המחקר האמריקאית גרטנר, שבוחרת מדי שנה את החברות המבטיחות - נוסדה ב-2015 על ידי איתן וסלי, מנכ"ל החברה; דדי לביד, סמנכ"ל הטכנולוגיות; וד"ר דוד אלמגור, ששימש עד כה יו"ר החברה.

החברה גייסה עד היום 3 מיליון דולר בשני סבבי גיוס ובשלבי פיתוח המוצר קיבלה תמיכה מהאקסלרטורים של הטכניון ומיקרוסופט. לאחר הרכישה, תהפוך פריסנסו שיושבת בחיפה למרכז מחקר ופיתוח של SKF בישראל, ובראשה יעמוד לביד. החברה מעסיקה היום כ-30 עובדים. קונצרן SKF השוודי הוא אחד הגדולים בעולם בתחום המיסבים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker