מה מחפש בישראל אחד הסטארט-אפים עם הערכת השווי הגבוהה בעולם?

ביום חמישי הפכה סטרייפ לחברה הפרטית השלישית בשוויה בארה"ב - אולם היא אינה מוכרת מספיק בקרב סטארט-אפים ישראליים - שאותם היא רוצה כלקוחות ■ כעת היא מחפשת אדם שיוכל לבנות לה מותג מקומי

רותי לוי
רותי לוי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מייסדי סטרייפ: פטריק (משמאל) קוליסון, מנכ"ל החברה, וג'ון קוליסון, נשיא החברה
מייסדי סטרייפ: פטריק (משמאל) קוליסון, מנכ"ל החברה, וג'ון קוליסון, נשיא החברהצילום: בלומברג

סטארט-אפ התשלומים האמריקאי סטרייפ פוזל לשוק הישראלי ומבקש לגייס ישראלי או ישראלית למשרדים בלונדון. התפקיד שפירסמה החברה (Growth Lead) מיועד לאנשי שיווק ומכירות שמסוגלים לבנות לסטרייפ תוכנית פעולה לכניסה לשוק הישראלי, ובהמשך הדרך - אם התוכניות יתממשו - יגייס צוות קטן שישב בארץ.

סטרייפ אינה מתעניינת בפתיחת פעילות פיתוח בישראל, אלא בפעילות מכירות. משיחות של TheMarker עם גורמים בחברה עולה כי העניין שלה בשוק הישראלי קשור בריבוי הסטארט-אפים המוקמים בישראל וברצונה להגיע אליהם בשלב מוקדם ולצרף אותם לשורת לקוחותיה. לשם כך עליה לחזק את המותג שלה בישראל - שבשלב זה אינו מוכר לרבים.

סטרייפ פיתחה מערכת תשלומים מקוונת לעסקים. במקום להתמודד עם המערכת הבנקאית, סטארט-אפים יכולים להטמיע את הקוד של סטרייפ באתרי האינטרנט שלהם ולקבל גישה ישירה למערכת התשלומים של החברה. בשונה משירותים כמו פייפאל, צרכני הקצה הרוכשים שירותים ממשתמשי סטרייפ אינם מופנים לאתר חיצוני לצורך השלמת העסקה ואינם חשופים לסטרייפ.

לקוחותיה של סטרייפ הם חברות כמו בוקינג, בלו אפרון, אופן טייבל, סלאק, טרגט, ליפט וגם סטארט-אפ הביטוח היפו שהוקם על ידי ישראלים. בין לקוחותיה של סטרייפ בישראל - חברת ג'ויטיונס (JoyTunes) שפיתחה אפליקציות ללימוד נגינה, גסטי (Guesty) שפיתחה פלטפורמה לניהול השכרה של נכסים לטווח קצר, והאניבוק (honeybook) שפיתחה פלטפורמה לניהול והתחשבנות בין עסקים קטנים ללקוחותיהם. החברה משרתת בשלב זה רק חברות עם יישות אמריקאית ופועלת להשיג אישורים רגולטוריים כדי לפעול בישראל.

ביום חמישי הודיעה סטרייפ כי גייסה 250 מיליון דולר בסבב הגיוס האחרון שלה, שהעניק לה שווי של 35 מיליארד דולר. הסטארט-אפים היחידים בארה"ב שיש להם הערכת שווי גבוהה יותר הם ענקית הסיגריות האלקטרוניות ג'ול לאבס, ו-We, החברה האם של חברת שיתוף חללי המשרדים WeWork. שתי החברות נמצאות כעת במוקד של ביקורת ציבורית. סטארט-אפ בעל הערכת שווי דומה הוא Airbnb שהכריז כי בכוונתו לצאת להנפקה במהלך השנה הבאה.

סטרייפ הוקמה ב-2010 בעמק הסיליקון על ידי האחים ג'ון ופטריק קוליסון, שמכרו את החברה הראשונה שלהם ב-5 מיליון דולר כשהיו בני נוער. כיום, קצת יותר מעשור לאחר מכן, הערכת השווי שניתנה לסטארט-אפ השני שהקימו הופכת אותם ליזמים העשירים ביותר באירלנד - לפחות על הנייר - עם אחזקות ששוות 4.2 מיליארד דולר לכל אחד.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker