רפאלה גויכמן
רפאלה גויכמן

סטראט-אפ הפינטק הישראלי טיפלתי (Tipalti) שפיתח מערכת לאוטומציה של תהליכי תשלומים וניהול ספקים הודיע היום (ג') על השלמת סבב גיוס רביעי בסך 76 מיליון דולר בהובלת קרן ההשקעות Zeev Ventures. בסבב השתתפו גם המשקיעה הקודמת בחברה - גרופ 11 (SGVC לשעבר) ומשקיעים חדשים בהם קרן 01 Advisors שהוקמה  בידי דיק קוסטולו, מנכ"ל טוויטר לשעבר ו-Greenspring Associates. מאז הקמתה של טיפלתי היא גייסה בסך הכל 136 מיליון דולר. סבב הגיוס הקודם שלה היה בפברואר 2018.

טיפלתי פיתחה פלטפורמה לאוטומציה של תשלומי ספקים הממוקמת בענן, ומסייעת למנהלי כספים בארגונים להרחיב את מערך תפעול התשלומים שלהן ולבצע העברת כספים לכל מקום בעולם ובמגוון שיטות תשלום וסוגי מטבעות. המערכת של החברה מתממשקת עם מערכות ה-ERP של הארגונים ועוזרת להם להתמודד עם הסיכונים וחוסר היעילות הכרוכים בתהליכי תשלום מורכבים, מיושנים וידניים.

טיפלתי הוקמה ב-2010 על ידי חן עמית, המנכ"ל ואורן זאב. זאב משמש יו"ר החברה, ואף השקיע בכל סבבי הגיוס שכבר ביצעה. המודל העסקי שלה מבוסס על תמחור לפי כמות טרנזאקציות. המערכות של טיפלתי מספקות כבר כיום שירותי העברות כספים שהיקפם השנתי יותר מ-8 מיליארד דולר - לטובת קרוב ל-2 מיליון לקוחות גלובליים בהם טוויטר, אמזון, גו-פרו, איירבוס וחברות נוספות.

החברה מתכוונת להשתמש בהון שגויס להתרחבות. טיפלתי מעסיקה כיום 200 עובדים, 60 מהם במרכז הפיתוח בגליל ים והיתר בפאלו אלטו בקליפורניה. היא מתכוונת להכפיל את כוח האדם בישראל ולגייס 60 עובדים נוספים בתפקידי פיתוח ובתחומי תפעול, ניהול מוצר, אנליסטים, ושירותי תמיכה בלקוחות. לדברי החברה המטרה שלה היא לחדור לעוד שווקים חדשים במדינות אירופה וישראל וכי בנוסף למשרד שיש לטיפלתי בקליפורניה היא תקים עוד משרדים באירופה וצפון אמריקה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker