טריגו ויז'ן גייסה 22 מיליון דולר כדי לעזור לקמעונאים להתחרות באמזון

החברה מספקת טכנולוגיה מבוססת ראייה ממוחשבת, המסוגלת לנטר בזמן אמת אחר המוצרים שנבחרו על ידי הלקוחות במהלך הקניות בחנות ■ המימון ישמש להגדלת הצוות ובניית היישומים הטכנולוגיים ולקידום שיתופי פעולה עם קמעונאים מאירופה וארה"ב

רפאלה גויכמן
רפאלה גויכמן
מיכאל גבאי ודניאל גבאי, מייסדי טריגו ויז'ן
מיכאל גבאי ודניאל גבאי, מייסדי טריגו ויז'ןצילום: עומר הכהן

הסטארט-אפ הישראלי טריגו ויז'ן (Trigo Vision) שפיתח טכנולוגיה לחנויות ללא קופות, הודיע היום (ב') על סבב גיוס ראשון של 22 מיליון דולר. את הגיוס הובילה קרן הצמיחה Red Dot Capital ובהשתתפות משקיעים קודמים בחברה: קרנות ההון סיכון ורטקס הישראלית וחץ (Hetz) הבריטית. הסבב החדש מביא את סך הגיוסים בחברה ל-29 מיליון דולר בתוך שנה, מאז הוקמה החברה ב-2018 וכל ההון שגויס יכנס לקופת החברה לטובת המשך התרחבות החברה. 

טריגו ויז'ן הוקמה כדי לאפשר לקמעונאים המסורתיים יכולות קנייה חלקה ללא צורך במעבר בקופות על בסיס מצלמות שמותקנות בחנויות. החברה מספקת טכנולוגיה מבוססת ראייה ממוחשבת, המסוגלת לנטר בזמן אמת אחר המוצרים שנבחרו על ידי הלקוחות במהלך הקניות בחנות. ביציאה מהחנות הלקוחות יכולים לבחור אם לשלם על המוצרים שנסרקו במהלך הקנייה בצורה אוטומטית על ידי חיוב האשראי, או לשלם במזומן אם הם לא מעוניינים שיעקבו אחרי סל הקניות שלהם.

הפיתוח של טריגו ויז'ן נעשה על רקע פעילותה של ענקית הטכנולוגיה אמזון, שכבר היום מפעילה מחוץ למרחב המקוון גם רשת חנויות פיזיות בשם אמזון גו – שבהן לא מותקנות קופות והן מקושרות לארנק הדיגיטלי. בכך הגדירה אמזון את עתידן של החנויות הפיזיות.

בין הקמעונאים שמשתמשים בטכנולוגיה של טריגו ויז'ן נמנית טסקו, רשת הסופרמרקטים הגדולה בבריטניה שתטמיע את הטכנולוגיה של החברה בחלק מסניפיה, כפי שדווח בבלומברג לפני שלושה חודשים. לפני כשנה הכריזה רשת שופרסל על פיילוט שבחן את הטכנולוגיה ומאז חתמו השתיים על הסכם ובמסגרתו תטמיע טריגו ויז'ן את הטכנולוגיה שלה ב-280 סניפים במהלך חמש השנים הבאות. 

טריגו הוקמה ב-2017 על ידי האחים מיכאל ודניאל גבאי, בוגרי יחידות מודיעין בצה"ל, שעסקו בשירותם בפרויקטים בתחומי הזיהוי והמעקב. לחברה 45 עובדים – כולם במרכז הפיתוח שבתל אביב, והמימון ישמש להגדלת הצוות ובניית היישומים הטכנולוגיים וכמו כן לקידום שיתופי פעולה נוספים עם קמעונאים מאירופה וארה"ב.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker