סטוק גייסה 4.5 מיליון דולר כדי לחבר בין ארגונים גדולים לפרילנסרים

החברה פיתחה מערכת לניהול טאלנטים לפי דרישה בארגונים גדולים ■ הכסף ישמש להגדלת צוות המפתחים וגיוס אנשי מכירות בארה"ב

רפאלה גויכמן
רפאלה גויכמן
מייסדי סטוק שחר ארז וחיליק פז
מייסדי סטוק שחר ארז וחיליק פזצילום: סטודיו כותרת
רפאלה גויכמן
רפאלה גויכמן

הסטארט-אפ הישראלי סטוק (Stoke), שפיתח מערכת לניהול טאלנטים לפי דרישה בארגונים גדולים, מדווח היום (ד') על גיוס בסך 4.5 מיליון דולר, בהובלת קרן TLV Partners ובהשתתפות המשקיעים בועז חלמיש, זאק ויינברג ובוגומיל בלקנסקי. הכסף ישמש להגדלת צוות המפתחים וגיוס אנשי מכירות בארה"ב.

שוק העבודה של השנים האחרונות משתנה, בעיקר בהשפעת חילופי הדורות וחברות נתקלות בביקוש למודלים גמישים יותר מצדם של העובדים. בנוסף, ארגונים רבים זקוקים לספקי שירותים לתקופות קצרות - טאנלטים לפי דרישה (On Demand), מגמה שנמצאת בצמיחה בעיקר בארה"ב ואירופה. על פי נתונים של חברת המחקר גאלופ, 31% מכלל המועסקים בארה"ב ב-2017 עסקו בעבודות פרילנס ברמות שונות.

הפלטפורמה של סטוק מחברת בין חברות שמספקות שירותי פרילנס לארגונים שמחפשים עובדים לתקופות קצרות ופרויקטים מסוימים. במקביל היא מספקת עבור הארגונים מערכת שמנהלת את העובדים החיצוניים מפשטת ומקצרת את תהליכי התקשורת בין פרילנסרים לחברות. יתרון נוסף של המערכת - היא מאפשרת לחברות לקבל גישה למאגר של פרילנסרים שגם הניסיון שלהם מאומת על ידי חברות אחרות שכבר העסיקו אותם.

החברה הוקמה על ידי שחר ארז וחיליק פז לפני כחצי שנה. שניהם בעלי ניסיון בחברות טכנולוגיה גדולות - בהן מרקורי, VMware - שם הם עבדו יחד. "נחשפנו כבר לפני 6 שנים לעולם הפרילנס ולפוטנציאל שלו. כשבחנו את השוק הזה שוב לפני שנתיים, ראינו קצב צמיחה גבוה. אחת הסיבות לכך היא שדור ה-Z שנכנס עכשיו לשוק העבודה מתנהג אחרת לגמרי - הם לא מחפשים עבודה של תשע עד חמש - הם רוצים לטייל ולעבוד בלילות או בסופי שבוע ויש להם קצב אחר. לפי הנתונים - 46% מבני דור ה-Z שנכנסו לשוק העבודה בארבע השנים האחרונות מועסקים כפרילנסרים", מסביר ארז.

לדבריו, התחרות הגדולה הקיימת היום בשוק העבודה על טאלנטים - מחייבת חברות לחשוב אחרת על צורת ההעסקה ולהתגמש. "יש היום המון משרות פתוחות בעולם ההיי-טק כי את הטובים חוטפות גוגל, מיקרוסופט ואמזון. חברות מתקשות לגייס אנשים במשרה מלאה למשרות כמו מהנדסי מידע (Data Science). מהנדס שמגיע היום לעבודה - נותן שנה, במזל נשאר שנתיים", מוסיף ארז.

החברה פועלת היום אצל מספר חברות שאותן היא לא חושפת. מודל ההכנסות שלה הוא מעמלת שימוש בצד של החברות שמחפשות פרילנסרים. "אפשר להפוך את המצב הזה שבו אנשים באים למעט זמן גם ליתרון. הם גמישים, באים לארגון, משאירים חותם וממשיכים הלאה. כל חברה שגם מעסיקה פרילנסרים ומתחברת למערכת מכניסה את אותם עובדים למאגר ומסייעת להם למצוא עבודה בהמשך", מוסיף פז. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker