גוגל השיקה רשמית את אנדרואיד 10 – אלה החידושים המרכזיים

הגרסה החדשה של מערכת ההפעלה אנדרואיד מגיעה תחילה למכשירי פיקסל של גוגל ■ המערכת כוללת פיצ'רים חדשים, המתמקדים בשיפור חוויית המשתמש, שמירה על פרטיות וניהול זמן

שגיא כהן
שגיא כהן
גוגל פיקסל
גוגל פיקסלצילום: בלומברג

גוגל השיקה אמש (ג') באופן רשמי את גרסת מערכת ההפעלה אנדרואיד 10. המערכת אינה כוללת שינויים מרחיקי לכת, אך יש כמה פיצ'רים חדשים, המתמקדים בשיפור חוויית המשתמש, שמירה על פרטיות וניהול זמן.

כרגע, אנדרואיד 10 (שלראשונה אינה נקראת על שם ממתק או קינוח) זמינה רק לבעלי סמארטפונים מדגם פיקסל של גוגל עצמה. גם בעלי מכשירים כאלה בישראל יכולים כבר להתקין אותה.

ואולם כפי שמסתמן, רוב בעלי הדגמים האחרים ייאלצו להמתין עוד כמה חודשים. לפי ניסיון העבר, ייתכן שאנדרואיד 10 תגיע למכשירי סמסונג רק בסביבות פברואר 2020. עם זאת, גוגל הבטיחה לזרז את התהליך הפעם. "אנו עובדים עם שותפינו כדי להשיק ולשדרג מכשירים לאנדרואיד 10 כבר השנה", מסרה החברה.

התכונות הבולטות החדשות באנדרואיד 10:

מצב חשוך (Dark Mode)

ניתן להפוך את הרקע של המסך והתפריטים לשחור. בחלק מהמכשירים (כאלה עם מסכי OLED) זה יכול לחסוך בסוללה.

ניווט באמצעות מחוות מגע

זה כנראה השינוי המשמעותי ביותר. ממשק מחוות אצבע חדש יחליף את סרגל הניווט המסורתי של האנדרואיד. כך, משיכה מצד המסך תחזור מסך אחד אחורה, משיכה עם האצבע מהחלק של התחתון של המסך תחזור למסך הראשי וכן הלאה (בדומה לאייפונים החדשים). ממשק המחוות החדש מיועד להחליף את כפתורי הבית, אחורה והתפריט המסורתיים.

כתוביות תמלול אוטומטיות (Live Captions)

ניתן להציג כתובויות תרגום אוטומטיות שיופיעו על המסך בעת הפעלת סרטונים, פודקאסטים או הודעות קוליות (יהיה זמין בהמשך במכשירי פיקסל).

מנהלת מוצרי אנדרואיד בגוגל, סטפני קטברטסון, מציגה את החידושים במערכת ההפעלה, אמש בכנס Google IO
מנהלת מוצרי אנדרואיד בגוגל, סטפני קטברטסון, מציגה את החידושים במערכת ההפעלהצילום: STAFF/רויטרס

בקרות פרטיות חדשות

מעתה אפליקציות יצטרכו לבקש רשות מפורטת יותר להשתמש במיקום שלכם: תוכלו להתיר גישה גורפת למיקום, להתיר גישה למיקום אך ורק בזמן שהאפליקציה פעילה על המסך. תקבלו גם התראה אם אפליקציה משתמשת במיקום שלכם ברקע.

מצב ריכוז (Focus Mode)

אם אתם עסוקים בעבודה ולא רוצים שיפריעו לכם, מצב הריכוז החדש יאפשר לכם לבחור אפליקציות מסיחות דעת במיוחד – אינסטגרם, מייל ועדכוני חדשות – ולהשתיק אותן כל עוד אתם במצב ריכוז.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker