מנגנים ומגייסים: קומרה מובילה השקעה של 25 מיליון דולר בג'ויטיונס

ג'ויטיונס פיתחה אפליקציות ללימוד נגינה מרחוק על פסנתר ■ הסבב הנוכחי מביא את סך ההשקעות בחברה ל-43 מיליון דולר

רותי לוי
רותי לוי
צוות העובדים של JoyTunes במשרדי החברה בתל אביב
צוות העובדים של JoyTunes במשרדי החברה בתל אביבצילום: אור פז
רותי לוי
רותי לוי

סטארט-אפ לימוד הנגינה הישראלי ג'ויטיונס (JoyTunes) מדווח היום (ג') כי השלים סבב גיוס הון בסך 25 מיליון דולר בהובלת קרן הצמיחה הישראלית קומרה קפיטל, ובעקבות ההשקעה תצטרף סיון שמרי דהן, שותפה בקומרה, לדריקטוריון החברה. לצד קומרה השתתפו גם הקרנות אינסייט ונצ'ר פרטנרס האמריקנית.

אינסייט מנהלת נכסים בסך 20 מיליארד דולר והיא בין המשקיעות בטוויטר, דוקר ושאטרסטוק. היא מוכרת לסצנת הסטארט-אפים הישראלית בזכות השקעותיה בוויקס, ווקמי, ג'ייפרוג, לייטריקס וצ'קמרקס וכן ברכישת מרבית האחזקות של הקרן הרביעית של ג'נסיס בפברואר האחרון. הקרן הובילה את סבב ההשקעה הקודם בג'ויטיונס. 

סבב הגיוס הנוכחי מביא את סך ההשקעות בחברה ל-43 מיליון דולר. משקיעים נוספים בג'ויטיונס הם קרן ההון סיכון אלף (Aleph), ג'רמי סטופלמן – מנכ"ל ומייסד Yelp, קיידן וזוהר גילון. 

ג'ויטיונס לא מסרה את שוויה בגיוס הנוכחי. אולם לפי הערכות, היא נהנית מהכנסות של כ-30 מיליון דולר ARR (המדד המקובל לבחינת הכנסות בסטארט-אפים שנמצאים בצמיחה, המחושב לפי החודש האחרון כפול 12). 

ג'ויטיונס פיתחה שתי אפליקציות ללימוד נגינה על פסנתר מרחוק. הראשונה, אפליקציית Simply Piano מאפשרת לאדם חסר ניסיון להגיע לרמה של ניגון היצירה "לאליזה (Fur Elise)" של בטהובן בשתי ידיים, על ידי קריאת תווים, וללא התערבות של מורה פרטי. 

האפליקצייה השניה, Piano Maestro, מציעה פתרון למורי נגינה המלמדים ילדים ורוצים לעודד אותם לתרגל לבד. כיום, לפי הערכות המבוססות על שיעור האימוץ של האפליקציה בקרב מורים הרשומים לכמה מאגרים גדולים ובלתי תלויים של מורים לפסנתר – כ-10% מהמורים בארה"ב משתמשים בג'ויטיונס. 

האפליקציות מאזינות למשתמשים בעת ניגון בקלידים, מזהות את התווים ומעניקות לתלמידיהן משוב בזמן אמת. היכולת לזהות את הצלילים על ידי מיקרופון בודד, באייפד או טלפון סלולרי, בתנאי אמת של רעש, צחוק ודיבור — היא יכולת המעניקה יתרון תחרותי בחוויית הלמידה שמספקת ג'ויטיונס. המודל העסקי של החברה הוא מכירת מנויים במודל רבעוני, חצי שנתי או שנתי במחירים שנעים בין 5 ל–10 דולרים (20–40 שקל) בחודש.

משרדי ג'ויטיונס
משרדי ג'ויטיונסצילום: עמרי שפירא

לאחרונה החלה החברה למכור קלידים דרך האפליקציה וכבר מכרה מאות יחידות, הדבר מלמד לטענת המייסדים כי היא מצליחה להגיע לקהל חדש וליצור אצלו את המוטיבציה לרכוש כלי נגינה, להבדיל מהורדה שמשלימה את המוטיבציה שכבר קיימת, עבור מי שכבר רכש כזה. החברה העבירה כעת את עיקר העבודה על יכולות שייצרו נאמנות בקרב המשתמשים כמו תוכן שאינו צמוד פסנתר וניתן ללמוד באמצעות שימוש במסך האייפד או הסמארטפון, וכן תכנים מחולקים לפי רמה עבור אנשים שכבר יודעים לנגן. בהמשך השנה החברה מקווה להשיק אפליקציה ללימוד גיטרה. 

ג'ויטיונס הוקמה ב-2011 על ידי יובל קמינקא, המנכ"ל ואחיו יגאל, המשמש מנהל התוכן, יחד עם רועי איציקובסקי, סמנכ"ל הצמיחה והמוביל הטכנולוגי של החברה. משרדי החברה נמצאים בשרונה בתל אביב והיא מעסיקה כ-50 עובדים, כולם בישראל.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ