מכשירים לבישים: ההייפ התפוגג – אבל המכירות מזנקות

אף כי נראה שההייפ סביב התחום דועך, השוק הבשיל וגדל בעקביות ■ לפי דו"ח חדש, המכירות של מכשירים לבישים בעולם צפויות להגיע השנה ל-50 מיליארד דולר - פי שניים ביחס ל-2014

שגיא כהן
שגיא כהן
משקפי VR בתערוכת CES בסין, ביוני
משקפי VR בתערוכת CES בסין, ביוניצילום: בלומברג

מכשירים לבישים (Wearables) כמו שעונים חכמים, אוזניות חכמות וטכנולוגיות מחשוב לביש – נתפסו בשנים האחרונות כהייפ לא ממומש: התחום גרר לא מעט עניין בשוק מצד יזמים, משקיעים והתקשורת – אך הצרכנים לא ממש התלהבו.

אך נתונים מהחודשים האחרונים מגלים שמסתמנת כעת מגמה הפוכה: אמנם ההייפ החל להתפוגג, אך השוק הבשיל וגדל באופן עקבי. המכשירים הלבישים מסתמנים כאחת מקטגוריות המוצרים הטכנולוגיים-צרכניים המצליחות ביותר כיום.

לפי דו"ח חדש של חברת המחקר IDTechEx, סך המכירות של מכשירים לבישים בעולם צפוי להגיע ל-50 מיליארד דולר ב-2019, פי שניים ביחס ל-2014. על פי המחקר, הגידול המתמשך הזה בא דווקא במקביל לירידה בהייפ סביב התחום (מדד שמורכב ממגמות חיפוש ברשת, רשימת פטנטים, השקות מוצרים והשקעות), שהיה בשיאו ב-2015 ומאז דעך.

הגידול השקט והעקבי בקטגוריה מתבטא לא רק במוצרים צרכניים כמו שעונים חכמים, אוזניות ומשקפי VR - אלא גם במוצרים רפואיים לבישים, כמו מכשירים למדידת גלוקוז ואביזרי שמיעה.

הצמיחה בתחום השתקפה גם במחקר של Canalys לרבעון השני של 2019, שהראה גידול של 38% ביחס לרבעון המקביל אשתקד במכירות של מוצרים לבישים בצפון אמריקה. השחקנית המובילה היא אפל שאוחזת ב-38% מהשוק, ואחריה פיטביט (24%), סמסונג, גרמין ופוסיל. כל החברות הללו נהנו מצמיחה דו-ספרתית או תלת-ספרתית במכירות בתחום זה.

הפופולריות הגואה של מוצרים לבישים מתבטאת היטב גם בדו"חות של אפל, שמוכרת את השעון החכם אפל ווטש והאוזניות האלחוטיות AirPods. ברבעון השלישי של 2019, קטגוריית המכשירים הלבישים של אפל זינקה ב-50% ביחס לרבעון המקביל אשתקד, עם מכירות של 5.5 מיליארד דולר. האנליסטים חוזים כעת שהמוצרים האלה יעקפו את מכירות האייפדים ומחשבי המק כבר בשנה הבאה – מה שעשוי לפצות על הקיפאון המתמשך במכירות האייפונים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker