כאן זה בית? הומיז גייסה 12 מיליון דולר כדי לסייע לקהילות מהגרים לתקשר

האפליקציה שפיתחה החברה מאפשרת למהגרים מאותה קהילה לתקשר, לחפש בעל מקצוע ולקבל טיפים ממהגרים אחרים ■ זהו הגיוס השני של החברה, שמעסיקה כ-20 עובדים בתל אביב ובניו יורק

אמיתי זיו
רן הר נבו
רן הר נבו

חברת הומיז (Homeis) של היזמים רן הר נבו וחנן לשובר גייסה 12 מיליון דולר כדי לסייע לקהילות מהגרים לתקשר ביניהן. זהו הגיוס השני של החברה, שיצאה לדרך בדצמבר 2017 עם גיוס הנבטה (Seed) של 4 מיליון דולר.

את הגיוס הנוכחי הובילו הקרנות ספארק וקיינן פרטנרס (הזרוע האמריקאית), והשתתפה בו גם הקרן Abstract VC מהחוף המזרחי, והמשקיעים אדם סינגולדה, מנכ"ל טאבולה; אלקסיס אוהנין, מייסד רדיט; וטים ארמסטרונג, מנכ"ל AOL לשעבר.

הומיז, המעסיקה כ-20 עובדים ממשרדיה בתל אביב ובניו יורק, היא פלטפורמת תקשורת ל-Foreign Born - אנשים שחיים לא במדינה שבה הם נולדו - החל מפליטים ועד אנשים שעברו לארצות אחרות מסיבות של קריירה, לימודים וכן הלאה. האפליקציה מאפשרת למהגרים מאותה קהילה לתקשר, לחפש בעל מקצוע (כמו למשל, בייביסיטר, רופא שיניים או עורך דין), לקבל טיפים ועזרה ממהגרים אחרים, אבל משמשת גם למפגשים חברתיים ודייטינג בתוך הקהילות.

"הומיז משרתת חצי מיליון מהגרים, אבל מה שעשינו עד עכשיו הוא קטן - למעשה ניסוי", מספר המנכ"ל הר נבו, "השקענו המון במוצר אבל השקנו אותו לקהילות מהגרים ספציפיות כמו ישראלים וצרפתים בניו יורק, ולפני כחצי שנה גם לקהילות הודיות. בספטמבר אנחנו משיקים מוצר גם למהגרים מקסיקנים בארה"ב - וזה כבר משמעותי יותר. בארה"ב יש 12 מיליון מקסיקנים".

 אפליקציית הומיס

לפי גוגל פליי, יש לכם עשרות אלפי התקנות בלבד.

"זה נכון, אבל היינו בעיקר מוצר אייפוני עד כה. כעת עם ההודים זה משתנה במהירות. ויש לנו גם גרסת ווב. לשכנע מישהו להתקין זה בהחלט אתגר אבל בקרב מי שמוריד את האפליקציה, 40% משתמשים בשירות כל חודש".

מה לגבי הכנסות? כרגע הכל חינמי.

"אנחנו עוד לא עושים מוניטיזציה לשירות, אבל די ברור שבנפח גדול יש פה הרבה מודלים עסקיים אפשריים. רק שוק העברת הכספים העולמי מגלגל 625 מיליארד דולר בשנה. או תחשוב על ביטוח; אני, כתושב ניו יורק, משלם ביטוח רכב כאילו אני בן 26 כי אין לי את הוותק של נהג אמריקאי. אז אחד הרעיונות הוא לשלב בהומיז מוצרי פינטק שמתאימים ספציפית למהגרים. אולי כדאי לציין שאנחנו מאפשרים גם התחברות אנונימית לשירות - כי גירוש מהגרים זאת סוגיה גדולה עכשיו בארה"ב ובעוד מקומות".

בהודעת הגיוס רשמה החברה: "הומיז נבנתה על ידי תושבים זרים בעצמם ואנחנו מאמינים בכוחה החיובי של הגירה. החברה נולדה בתקופה של מתח גובר, עוינות וספקנות כלפי מהגרים, אך היא מאפשרת להעצים את רשתות התמיכה של קהילות מהגרים בצורה דיגיטלית על מנת לייצר אימפקט חיובי ברחבי העולם".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker