מייסד מאנדיי: "אחד הלקוחות שלנו מרכיב מטוסים בעזרת המערכת שלנו"

החברה השלימה סבב גיוס רביעי לפי שווי של 1.9 מיליארד דולר על פי ההערכות ■ הפלטפורמה שפיתחה מאנדיי מאפשרת ללקוחותיה לנהל משימות שוטפות, שירות לקוחות, תקשורת פנים-ארגונית, אופרציה משרדית וניהול אסטרטגי

עירד עצמון שמאייר
עירד עצמון שמאייר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מייסדי מאנדיי ערן זינמן (ימין) ורועי מן
מייסדי מאנדיי ערן זינמן (ימין) ורועי מןצילום: שלומי יוסף

"השתמשתי בכל מיני כלים, והייתי מתוסכל מהם. לאו דווקא כי הם לא היו טובים, אלא שחוסר הגמישות שלהם לא איפשר להם להשתנות בהתאם לצרכים העתידיים שלי כעובד - גם אם הם מתאימים לי בנקודת זמן מסוימת". כך הסביר ערן זינמן, סמנכ"ל הטכנולוגיה של חברת מאנדיי (Monday), שפיתחה מערכת לניהול משימות בתוך ארגונים, והודיעה היום (ג') כי השלימה סבב גיוס רביעי (D) בסך 150 מיליון דולר.

זינמן הסביר כי במקום לבנות משהו קשיח, החליטו הוא ורועי מן, מנכ"ל החברה, ליצור מערכת שמורכבת מ"אבני לגו". זו, לדבריו, "התפישה העתידית של תוכנה. כל מערכת תיתן למשתמשים להתאים אותה לצרכים שלהם". המערכת של מאנדיי מבוססת על טבלאות, שבהן ניתן לתעד משימות שונות ולראות באיזה שלב נמצאת כל אחת מהן. "דיברנו עם מנהלים רבים בתחילת הדרך, וכך הבנו שיש משהו ממכר בשימוש בטבלה. זו היתה השראה מבחינתנו, ואנחנו מאוד מאמינים בקו הזה".

את הסבב הובילה קרן ספייר ונצ'רס (Sapphire Ventures) ובה השתתפו המשקיעות המילטון ליין (Hamilton Lane), קרן וינטג' (Vintage) והרבורווסט פרטנרס (HarbourVest Partners), בין היתר. מאנדיי לא מסרה את שווי הגיוס, אולם על פי הערכות, הוא בוצע לפי שווי של 1.9 מיליארד דולר. בסך הכל, מאז שהוקמה ב-2014, גייסה החברה 234 מיליון דולר. ממאנדיי נמסר כי מרבית ההון שגויס נכנס לקופתה, אולם חלק קטן ממנו שימש לאקזיט לעובדים שהחזיקו באופציות בחברה.

הפלטפורמה שפיתחה מאנדיי מאפשרת ללקוחותיה לנהל משימות שוטפות, שירות לקוחות, תקשורת פנים-ארגונית, אופרציה משרדית וניהול אסטרטגי. המערכת מורכבת ממסך ראשי שבו שורות משימות המחולקות לעובדים, ולצדן עמודות של סטטוס ביצוע והערות. המערכת יכולה להתממשק עם שרתי הדואר האלקטרוני של החברה, וכן אפשר לבצע בה צ’ט פנימי בין הצוותים. תפעול המערכת מתחיל עם בחירת תבנית (Template), שאותה יכול מנהל הצוות לעצב באופן אישי על ידי הוספת שדות שונים וגרירתם ממקום למקום בצורה אינטואיטיבית וללא צורך בתכנות מורכב.

"השנה החברה הוסיפה את היכולת להטמיע API (ממשקי תכנות יישומים) של כלים ארגוניים נוספים", אמרו רועי מן, מנכ"ל החברה, וערן זינמן, סמנכ"ל הטכנולוגיה, "בין אם ג'ירה (Jira), ג'ימייל או תוכנת הצ'ט הארגוני של סלאק". בשיחה עם TheMarker אמרו השניים, מייסדי החברה, כי כיום בחברה ישנה אינטגרציה בין 30 שירותי צד-שלישי, אולם עד סוף השנה יוטמעו בה עד כ-180 כלים שונים.

החברה, כאמור, נוסדה על ידי מן וזינמן, שניהם יוצאי יחידת 9900 של צה"ל. "מאנדיי ממשיכה בצמיחה מאוד משמעותית. יש לנו בימים אלה יותר מ-80 אלף לקוחות משלמים", אמר זינמן, ביניהם קרלסברג, פיליפס, וויוורק (WeWork) ואחרים. כעת החברה מאיצה את התפשטותה לשווקים אחרים ובאחרונה השיקה את השירות בגרמנית, בצרפתית ובפורטוגזית.

מאנדיי פועלת במודל SaaS (תוכנה כשירות), החל מ-25 דולר לחודש, ואף מציעה ללקוחות חדשים תקופת התנסות ללא תשלום. מהחברה נמסר כי בשנה האחרונה היא שילשה את הכנסותיה והן מסתכמות בעשרות מיליוני דולרים. מאנדיי מעסיקה כיום 260 עובדים בניו-יורק ובישראל, מתוכם 210 במרכז הפיתוח בישראל. מן וזינמן מעריכים כי עד סוף השנה, תעסיק כ-300 איש בסך הכל. באשר להנפקת החברה, אמרו שני היזמים: "להפוך לחברה ציבורית זה צעד ענק. זו הזדמנות לבנות חברת ענק מישראל, ואנחנו מתכוונים לעשות את זה בעתיד".

צוות מאנדיי.קום, שהשלימה ביולי סבב גיוס של 150 מיליון דולרצילום: שלומי יוסף

התאמה אישית

מן וזינמן עבדו שניהם לאורך שנים בתעשיית היי-טק - בוויקס (Wix) וקונדואיט (Conduit), בהתאמה - לפני שהקימו את מאנדיי. "שנינו רצינו לגרום לדברים לפעול בצורה אחידה ולייעל את התקשורת בין המחלקות השונות", אמר זינמן. 

זכור לך מקרה שבו ראית שלקוח השתמש במערכת בצורה שלא חשבתם עליה במקור?

"אני כמעט לא מכיר מקרים שבהם זה לא קורה. זו העוצמה שלנו. אם היינו צריכים לחשוב בעצמנו על כל השימושים האפשריים, לא היינו זוכים לשביעות רצון מהלקוחות שלנו. אנחנו כל הזמן מגלים שימושים חדשים, וזה פותח לנו את הראש. למשל, אחד הלקוחות שלנו מרכיב מטוסים בעזרת המערכת שלנו. לקוח אחר הרכיב בעזרתנו מערכת שלמה לניהול מלון. המקרה של הרכבת המטוסים הוא ייחודי, אבל אם אנחנו רואים שימושים מעניינים שיכולים להתאים לקהל רחב של לקוחות, אנחנו לוקחים את התבניות הללו ומוסיפים אותן לתוך תבניות ברירת המחדל של מאנדיי - באישור הלקוח, כמובן".

שמה המקורי של מאנדיי היה בעבר דה פולס (Dapulse), אולם לפני כשנה וחצי הוא שונה לשם הנוכחי. "לדעתנו, השם מאנדיי (יום שני) מבטא בצורה טובה יותר את מה שאנחנו מנסים להשיג. ברוב העולם, זה היום הראשון בשבוע העבודה, ולפיכך הוא מבטא תהליכים וצמיחה בחברה. לעומת זאת, לשם 'דה פולס' לא הייתה משמעות רבה", אומר זינמן.

אבל משום שזו תחילת שבוע העבודה, יש הרבה אנשים שדווקא סולדים מיום שני, לא כן?

"כששקלנו לשנות את השם, חצי מהנשאלים מאוד אהבו אותו, אבל חצי היו אמביוולנטיים לגביו. מה שהבנו הוא שהבעיה היא לא בתחילתו של שבוע העבודה, אלא תסכול מהעבודה עצמה. למעשה, זה מה שהחברה רוצה להיות מזוהה איתו: אנחנו מנסים לייעל את העבודה - גם של מי שאוהב את יום שני וגם של מי שלא כל כך".

המייסדים של מאנדיי נוהגים להזכיר שהם לא רואים את עצמם כמתחרים של סלאק (Slack), תוכנת הצ'ט הארגוני, שהונפקה בחודש יוני ונסחרת כיום לפי שווי של 16 מיליארד דולר. השניים אף מעידים כי הם משתמשים בה בעצמם לצורכי עבודה. "אנחנו לא מתחרים בהם משום שאנחנו פועלים בשני מישורים שונים לחלוטין. סלאק היא כלי תקשורת, כמו ווטסאפ לארגונים", אומר זינמן. "זה כלי טקסטואלי לשליחת הודעות. לעומת זאת, אם אני נכנס לסלאק, אני אתקשה להבין באיזה שלב נמצא כל פרויקט בארגון, ומי עובד עליו. לעומת זאת, מערכת הצ'ט של מאנדיי משמשת בעיקר בצירוף קבצים ועדכונים על תהליכי העבודה.

"אני חושב שסלאק זו חברה מדהימה, אבל אני חושב שההזדמנות שלנו הרבה יותר גדולה משל סלאק. אני יכול להגיד לך שהרבה משקיעים בעמק הסיליקון, שמכירים את סלאק, וראו את הפוטנציאל שטמון במאנדיי".

זינמן מספר כי עקב אחר ההנפקה של סלאק: "אני יכול להגיד שברמה האישית זה מאוד עניין אותי - וגם ההנפקה של זום (שפיתחה מערכת שיחות וידאו). גם אנחנו חלק מאותו גל חדש של חברות שפונות לארגונים, אולם שמות דגש על חווית המשתמש האמיתית של העובדים". באשר להנפקתה של סלאק, הודה זינמן: "אין לנו תכנית קונקרטית. מה שאפיין את זום וסלאק הוא שהן המתינו עד שהן הפכו לחברות בוגרות. בדומה להן, אנחנו לא ממהרים בכלל, אלא רוצים להמתין ולמצוא את הזמן הנכון".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker