אחרי חודשים של עיכוב: הסמארטפון המתקפל של סמסונג יושק בספטמבר

ההשקה המקורית תוכננה לאפריל, אך נדחתה ברגע האחרון בעקבות בעיות טכניות ■ כעת החברה טוענת כי פתרה את הבעיות - ושינויים עיצוביים במכשיר אמורים להגן עליו טוב יותר

שגיא כהן
שגיא כהן
גלקסי פולד של סמסונג
גלקסי פולד של סמסונגצילום: בלומברג

סמסונג תחל למכור את הגלקסי פולד, הסמארטפון המתקפל שלה, בספטמבר הקרוב – כך הודיעה החברה. ההכרזה מגיעה לאחר חודשים ארוכים של עיכובים: התאריך המקורי להשקת המכשיר היה ב-26 באפריל, אך הוא נדחה ברגע האחרון בעקבות בעיות טכניות. בעבר סמסונג ישראל הבטיחה כי המכשיר יחל להימכר גם בישראל בסמוך להשקתו העולמית.

העיצוב העדכני של הגלקסי פולד
העיצוב העדכני של הגלקסי פולד

הגלקסי פולד של סמסונג הוכרז בפברואר. הוא נראה כמו טאבלט בגודל של 7.3 אינץ', אך למעשה הוא בנוי משני מסכים והוא יכול להתקפל כלפי פנים - בדומה­­ לספר או מחברת - לגודל של סמארטפון רגיל עם מסך של 4.6 אינץ'. מחירו הוא כ-2,000 דולר. 

לקראת השקתו באפריל - הכל השתבש. כמה כתבי ומבקרי טכנולוגיה בארה"ב שקיבלו את המכשיר מיד נתקלו בבעיות. בכמה מקרים המסך נשבר ללא סיבה ברורה או בשל חלקיקי אבק שנכנסו מתחת למסך. במקרים אחרים, מסכים של הגלקסי פולד נשברו לאחר שכתבים הסירו בטעות את מגן המסך שהיה דבוק למכשיר, אף שלא היה ברור שאסור להסירו. בעקבות זאת, סמסונג דחתה את ההשקה העולמית כדי לבדוק את הבעיות שהתגלו.

סרטון שמסביר את מקור התקלות בגלקסי פולד

כעת סמסונג טוענת שהצליחה לתקן את הבעיות הטכניות, ומתכוונת להשיק את המכשיר במהלך ספטמבר. על פי ההודעה שפורסמה, הציפוי העליון שמגן על הצג עוצב מחדש כך שעתה הוא חלק בלתי נפרד מהמכשיר. השינוי אמור למנוע בלבולים ומקרים שבהם אנשים מסירים את הציפוי בטעות, ובכך למעשה הורסים את המכשיר – כפי שאכן עשו, כאמור, חלק מהעיתונאים שהתנסו בו.

סמסונג הוסיפה גם שינויים עיצוביים שאמורים להגן על המכשיר טוב יותר מפני עצמים זרים ואבק. ציר הקיפול עצמו, מסבירים בחברה, עבר חיזוק, והוספו שכבות מתכת מתחת לצג כדי להגן עליו טוב יותר. בנוסף, הוצר המרווח שבין הציר לבין גופו של הגלקסי פולד. לפי תמונות עדכניות ששיחררה החברה נראה שעיצוב המכשיר נותר כמעט זהה – מלבד שינויים קטנים, בעיקר באזור ציר הקיפול.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker