ועידת היזמות |

ראש הסגל של מייסד אורקל: "ללא גיוון - אי אפשר להתקדם ולהתפתח"

מיימי סאן בכנס TMTI: "כשאתה מעסיק רק אנשים שדומים לך, אי אפשר לשפר את היכולות שלך" ■ סאן סיפרה על התוכנית החדשה של החברה המאפשרת לכל סטארט-אפ בכל שלב לזכות בהדרכה מענקית מאגרי המידע

עירד עצמון שמאייר
עירד עצמון שמאייר
מיימי סאן
עירד עצמון שמאייר
עירד עצמון שמאייר

מיימי סאן, ראש הסגל של לארי אליסון, מייסד אורקל, סיפרה בכנס TMTI של TheMarker ואוניברסיטת תל אביב על מקרה מיוחד מתחילת דרכה של החברה שמייצג מבחינתה את החשיבות של גיוון במקום העבודה: "בתחילת דרכה של אורקל, החברה היתה מורכבת מ-15 עובדים: כולם מתכנתים, מרביתם גברים. לא הייתה להם מחלקת משאבי אנוש או מזכירה. לארי אליסון, המייסד, ניסה לברר כיצד לנסח הצהרת הון כדי להקים חשבון בנק עבור אורקל. באותו ערב הם הזמינו פיצה, וכאשר השליח הגיע, הוא סיפר להם כי הוא לומד באוניברסיטה. לארי שאל אותו מה הוא לומד והשליח ענה, 'מנהל עסקים'. לארי העסיק אותו בו במקום".

"מוסר ההשכל הוא לא שזו הדרך שבה צריך לגייס אנשים חדשים", הסבירה סאן, "אלא שכאשר אתה מעסיק רק אנשים שדומים לך, אי אפשר לשפר את היכולות שלך - , להתפתח ולחדש", אמרה.

סאן סיפרה על התוכנית החדשה של אורקל לסטארט-אפים, בה הם זוכים להדרכה ושיתוף פעולה מצד ענקית מאגרי המידע. התוכנית החדשה מאפשרת לכל סטארט-אפ, בכל שלב, לגשת ל ולזכות להדרכה מאנשי החברה. סאן סיפרה כי באורקל, "יש לנו פלטפורמת צ'ט-בוט (תוכנה שמשוחחת עם אנשים בשפה טבעית), והסטארט-אפ בוטסופליי (Bot Supply) שמו לב שיש צורך לתמיכה בשפות רבות. הם בנו תוכנה שמוטמעת בצ'ט בוטים שלנו ומעניקה עזרה ביותר מ-30 שפות של NLP. כך הטכנולוגיה שלהם מניעה את זו שלנו, והלקוחות שלנו הופכים להיות גם הלקוחות שלהם", אמרה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker