ועידת היזמות

"חברות הרכב עסוקות היום באיך לצמצם זיהום מכלי רכב, יותר מאשר חווית נהיגה"

את הדברים אמר מנכ"ל קבוצת לובינסקי בוועידת TMTI ליזמות של TheMarker ואוניברסיטת תל אביב ■ הוא הוסיף כי בגלל תקנות חדשות של האיחוד האירופי בנוגע לזיהום האוויר, חברות הרכב עומדות בפני קנסות גדולים - וזו הזדמנות עבור חברות סטארט-אפ

רותי לוי
רותי לוי
דני שביט
דני שביטצילום: מוטי מילרוד

"תעשיית הרכב עוברת שינוי במוטיבציות שמנהלות אותה - מיצירת חווית נהיגה ללקוח להפחתת זיהום סביבתי. הסיבה לכך היא חיצונית לתעשייה - הרגולציה היא שהכתיבה את שינוי סדר העדיפויות". את הדברים האלה אמר דני שביט, מנכ"ל קבוצת לובינסקי בוועידת TMTI ליזמות של TheMarker ואוניברסיטת תל אביב.

שביט טוען כי היכרות עם האתגרים של תעשיית הרכב כעת יכולה לסייע ליזמים שמעוניינים לייצר עבורה פתרונות. קבוצת לובינסקי פעולת בישראל יותר משמונה עשורים, ומייצגת את מותגי פיג'ו, סיטרואן, DS, אופל ו–MG. 

"הרגולטורים האירופים זיהוי שסקטור התחבורה מהווה יותר מ-20% מפליטת גזי החממה - ויצרו תוכנית בשם CAFE - Clean Air For Europe שקובעת יעדי פליטה בכלי רכב שונים החל מסוף 2020. כל תעשיית הרכב האירופית חשופה כרגע לקנסות של 34 מיליארד יורו לשנה, אם לא תגיע ליעד הפליטה עד סוף אותה שנה. המשמעות היא שתעשיית הרכב נכנסה להשקעות גדולות כדי להימנע מהקנסות האלה, וזה מייצר הזדמנות לסטארט-אפים בתחום.

"איך מורידים פליטה? על ידי הורדת משקל הרכב, והורדת רמת הזיהום של ההנעה, ולכן עוברים להנעה אלטרנטיבית - או מנועים חשמליים, או הנעה היברידית שזה מנוע חשמלי משולב עם תרמי - לפי סוג הנסיעה (עירונית - חשמלי), או תרמי עם פחות זיהום", אמר שביט.

"הדבר השני שמעסיק את הרגולטורים כיום הוא צמצום עומסי התנועה בערים הגדולות, ואני סבור שזה יכול להיות מנוע צמיחה נוסף גם למשווקי כלי רכב", אמר שביט. "למשל, ל–PSA (יצרנית פיג'ו, סיטרואן ואופל; ר"ל) יש פלטפורמה בשם Free2move, שבונה מסלולים מותאמים אישית המשלבים בין סוגי תחבורה שונים - ציבורית, שיתופית ופרטית. מרכבת ועד קורקינט (modal transportation), ואנחנו מתכננים להפעיל את הפעילות הזאת בשלב מסוים בארץ, בשנים הקרובות". קבוצת לובינסקי היתה נותנת החסות לוועידת TMTI ליזמות. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker