ועידת היזמות

שיחת וידיאו מיוחדת: טימי, הרובוט הביתי הראשון שמיוצר בישראל

יוסי וולף, מייסד ומנכ"ל טימי, התייחס בכנס TMTI ליזמות וחדשנות של TheMarker ואוניברסיטת תל אביב, לתכונותיו של הרובוט הביתי ■ "הוא יכול לסייע לחברות גלובליות לתקשר אחת עם השנייה, ולעזור לבני משפחה שרחוקים אחד מהשני לשוחח"

רפאלה גויכמן
רפאלה גויכמן
יוסי וולף
יוסי וולף

הרובוט טימי (Temi) הוא הרובוט הביתי הראשון שיוצר בישראל, כפי שמציג יוסי וולף, מייסד ומנכ"ל טמי, בכנס TMTI ליזמות וחדשנות של TheMarker ואוניברסיטת תל אביב.

מדובר ברובוט אישי ונייד עם מסך מגע ורמקולים, שאמור לבצע פקודות קוליות כמו להשמיע מוזיקה ולהקריא חדשות. הוא מצויד בחיישנים, ובהם גם מצלמת עומק שאמורה להתחקות אחרי המשתמש ותנועות הפנים שלו. בנוסף, היא עוזרת לו ליצור קשר עם הסביבה.

וולף, בעל 20 שנות ניסיון בתחום, מספר כי ההשראה לפיתוח הרובוט הגיעה מהרצון לעזור לסבתא שלו. מייסד טמי מסביר: "יש שלושה כללים עיקריים ברובוטיקה: הראשון הוא לספק יתרונות למשתמשים. "טמי עוצב כדי לספק רמות מתקדמות של שיחת וידיאו. הוא יכול לסייע לחברות גלובליות לתקשר אחת עם השנייה; לעזור לבני משפחה שרחוקים אחד מהשני לשוחח; לסייע למבוגרים לבצע פעולות; לשמש שירות לקוחות בחנויות; ולסייע לחולים. הרובוט עוקב אחרי המשתמש, מבצע פקודות והוא מאוד אינטואיטיבי".

הכלל השני הוא לספק חוויית משתמש. "יש המון טכנולוגיה בתוך טמי, 16 חיישנים שונים שכוללים גם ליידאר, שאותו ניתן לראות על רכבים אוטונומיים. כל החיישנים נמצאים במוצר אחד שניתן להפעיל אותו על ידי כפתור אחד במכשיר הנייד".

הכלל השלישי הוא שהמוצר יהיה נגיש כלכלית. "אנחנו מייצרים אלפי רובוטים בחודש והעלות של רובוט אחד היא פחות מ-1,000 דולר. אנחנו מוכרים אותו בכל העולם. אמנם אנחנו קיימים רק ארבע שנים, אך יש לנו הרבה ניסיון. מלבד שואבי אבק רובוטיים, זה הרובוט האישי היחיד שנמכר בעולם", מספר וולף.

בחודשים האחרונים זכה הרובוט טמי במספר פרסים בתערוכות טכנולוגיה כמו CES בלאס וגאס ובסין, והמובייל בברצלונה. לדבריו של וולף, מדובר בהישג עבור מוצר צריכה אלקטרוני שמיוצר בישראל. וולף מוסיף כי מדובר בפלטפורמה פתוחה ויש היום 800 מפתחים שמייצרים עבור הרובוט יישומים שונים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker